Վաղաժամկետ դադարել են Արցախի գլխավոր դատախազի լիազորությունները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 11-ին հանդես է եկել պաշտոնական հաղորդագրությամբ, որում ասվում է. ««Դատախազության մասին» Արցախի Հանրապետության օրենքի 62-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետի համաձայն` հուլիսի 8-ին Գլխավոր դատախազն Ազգային ժողով էր ներկայացրել հրաժարականի դիմում և սահմանված կարգով կրկին դիմում է ներկայացրել  հուլիսի 11-ին:
Ըստ այդմ՝  «Դատախազության մասին» Արցախի Հանրապետության օրենքի 62-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն` հուլիսի 11-ից վաղաժամկետ դադարել են գլխավոր դատախազ Արթուր Մոսիյանի լիազորությունները»:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից:

Досрочно прекращены полномочия генерального прокурора Арцаха
11 июля председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян выступил с официальным сообщением, в котором говорится: “Согласно пункту 8 части 2 статьи 62 Закона Республики Арцах “О прокуратуре”, 8 июля Генеральный прокурор представил в Национальное собрание заявление об отставке и в установленном порядке вновь представил это заявление и 11 июля.
Согласно ч. 4 ст. 62 Закона Республики Арцах “О прокуратуре”, с 11 июля досрочно прекращены полномочия генерального прокурора Артура Мосияна”.
Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Республики Арцах.