Վահե Էնֆիաջյանն ընդունել է ՀՀ-ում Բելառուսի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը հուլիսի 8-ին ընդունել է ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, ողջունելով դեսպանին՝ Վահե Էնֆիաջյանն ընդգծել է Հայաստանի եւ Բելառուսի միջեւ պատմականորեն ձեւավորված բարեկամական հարաբերությունները, կարեւորել միջազգային հարթակներում միջխորհրդարանական եւ միջկուսակցական փոխգործակցության զարգացումը:
Քննարկվել են առաջիկայում Երեւանում տեղի ունենալիք Հայաստանի եւ Բելառուսի Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 12-րդ նիստի օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել մի շարք ոլորտներում համագործակցության խորացմանը, մասնավորապես փոխշահավետ է համարվել առեւտրատնտեսական կապերի զարգացումը:

Вице-спикер НС Армении принял посла Беларуси
Вице-спикер Национального Собрания Армении Ваге Энфиаджян 8 июля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Беларусь в Армении Игоря Назарука.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе НС Армении, приветствуя посла, В.Энфиаджян подчеркнул исторически сложившиеся дружественные отношения между Арменией и Беларусью, важность развития межпарламентского и межпартийного взаимодействия на международных площадках.
Обсуждены вопросы повестки дня предстоящего в Ереване 12-го заседания Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и НС Беларуси.
Затронуты вопросы углубления сотрудничества в ряде сфер, в частности признано взаимовыгодным развитие торгово-экономических связей.