Նոր «Մատրիցայում» Քիանու Ռիվզին կփոխարինի Մայքլ Բ. Ջորդանը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մատրիցայի» չորրորդ ֆիլմի վրա աշխատանքն արդեն սկսվել Է: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Francetvinfo-ն՝ վկայակոչելով ամերիկյան աղբյուրներ: Սպասվում Է, որ նոր նախագծում Քիանու Ռիվզի փոխարեն Նեոյի դերը կխաղա Մայքլ Բ. Ջորդանը:
Project Ice Cream աշխատանաքային անվանումով նոր նախագծի նկարահանումները ենթադրաբար կսկսվեն 2020 թվականին Չիկագոյում:
Առայժմ տեղեկատվություն չկա, թե հատկապես ինչպիսին կլինի կինոպատումի շարունակությունը. լեբութ, սփին-օֆ, սիքվել թե փրիքվել, բայց արդեն հայտնի Է, որ Նեոյին կմարմնավորի ոչ թե Քիանու Ռիվզը, այլ Մայքլ Բ. Ջորդանը, որը հանդիսականներին հայտնի Է «Սեւ հովազ» եւ «Քրիդ» ֆիլմերից:
Չորրորդ «Մատրիցան» կնկարահանեն Վաչովսկի քույրերը, գոնե նախագծի հարցում իր շահագրգռության մասին Է հայտնել Լանա Վաչովսկին, սցենարիստը կլինի Զաք Փեննը, որը հայտնի Է «Անհավանական հալքը» եւ «Առաջին խաղացողը պատրաստվի» ֆիլմերի աշխատանքներից, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В новой "Матрице" Киану Ривза заменит Майкл Б. Джордан
Работа над четвертым фильмом "Матрица" уже началась, сообщает Francetvinfo со ссылкой на американские источники. Ожидается, что в новом проекте вместо Киану Ривза роль Нео сыграет Майкл Б. Джордан.
Съемки нового проекта под рабочим названием Project Ice Creamпредположительно начнутся в Чикаго в 2020 году.
Пока нет информации о том, каким именно будет продолжение франшизы: ребут, спин-оф, сиквел или приквел, но уже известно, что Нео сыграет не Киану Ривз, а Майкл Б. Джордан, известный зрителям по фильмам "Черная пантера" и "Крид",сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Снимать четвертую "Матрицу" будут сестры Вачовски, по крайней мере о своей заинтересованности в проекте сообщала Лана Вачовски, сценаристом выступит Зак Пенн, известный по работам над фильмами "Невероятный халк" и "Первому игроку приготовиться".