Կոնյակի, գինու արտադրություն, նռան շամպայն, օրգանական թեյեր. վարչապետը ծանոթացավ Տավուշի արտադրանքին
Կոնյակի, գինու արտադրություն, նռան շամպայն, օրգանական թեյեր. վարչապետը
ծանոթացավ Տավուշի արտադրանքին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Իմ քայլը հանուն Տավուշի մարզի» բիզնես համաժողովի շրջանակում անցկացվող ցուցահանդեսում 30-ից ավելի ընկերություն ներկայացնում է իր արտադրանքը:  Մասնակցող ընկերություններն այցելուներին ներկայացրեցին կոնյակի, գինու, տեքստիլ արտադրությունը, նռան շամպայն, հանքային ջրեր, օրգանական թեյեր և այլն:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շրջեց տաղավարներով և ծանոթացավ ներկայացված արտադրանքին և համտեսեց: Ցուցահանդեսին մասնակցող ընկերությունները հնարավորություն ունեցան իրենց հարցերն ուղղել վարչապետին, մասնավորապես, նրանք խոսեցին հարկային դաշտի խնդիրներից, իրենց ներդրումային ծավալները ընդլայնելուց: Քննարկման առանցքում էին նաև արտահանման հնարավորությունները:

production types of Tavush province
YEREVAN, JUNE 22, ARMENPRESS. More than 30 companies are presenting their products at an exhibition which is being held on the sidelines of the My Step For Tavush Province business forum in Dilijan.
The companies presented to the visitors brandy, wine, textile production, pomegranate champagne, mineral waters, organic teas and etc.
Prime Minister Nikol Pashinyan toured the pavilions, got acquainted with the products and also tasted them. The companies participating in the exhibition had a chance to ask their questions to the PM, in particular talking about the issues of the tax field and expanding their investment volumes. The discussion also focused on the export opportunities.