ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայ վիրավոր հերոսների հիմնադրամի տնօրենին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հունիսի 15-ին  ընդունել է Հայ վիրավոր հերոսների հիմնադրամի տնօրեն Ռազմիկ Արզումանյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում Ռ. Արզումանյանը ներկայացրել է հիմնադրամի կողմից ՀՀ զինված ուժերում, ինչպես նաև Արցախի պաշտպանության բանակում իրականացվող բարեգործական ծրագրերի ընթացքը: Մասնավորապես, քննարկվել են զինծառայողների կյանքի պահպանման առաջին բուժօգնության պայուսակների տրամադրման, անձնակազմի սանիտարահիգենիկ պայմանները բարելավելու ծրագրերը, ինչպես նաև մի շարք այլ գաղափարների իրականացման նոր, արդյունավետ լուծումներ գտնելու տարբերակներ:
Երախտագիտություն հայտնելով բոլոր բարերարներին Հայ վիրավոր հերոսների հիմնադրամի գործունեությանը մասնակցելու համար, ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդգծել է հիմնադրամի յուրահատուկ դերակատարությունն ու համահայկական նշանակությունը, որը բանակին ուղղված հումանիտար ծրագրերի շուրջ միավորում է աշխարհի տարբեր եզերքների մեր հայրենակիցներին:

Министр обороны РА принял директора Армянского фонда раненых героев
15 июня министр обороны Армении Давид Тоноян принял директора Армянского фонда раненых героев РазмикаАрзуманяна.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ МО РА,  в ходе встречи Арзуманян представил ход выполнения благотворительных программ, осуществляемых Фондом в Вооруженных силах Республики Армения, а также в Арцахской Армии обороны. В частности, были обсуждены планы по предоставлению пакетов первой медпомощи  военнослужащим, улучшению санитарно-гигиенических условий персонала, а также варианты поиска новых эффективных решений для реализации ряда других идей.
Выразив благодарность всем благотворителям за участие в деятельности Фонда, министр обороны РА подчеркнул уникальную роль и общеармянское значение Фонда, который объединяет в гуманитарных проектах для армии наших соотечественников по всему миру.
Стороны подчеркнули постоянный, систематизированный  и централизованный характер реализуемых программ.