ՌԴ դեսպանը Քոչարյանի հետ հանդիպել է հասարակական-քաղաքական պարբերական հանդիպումների շրջանակում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ հասարակական-քաղաքական և գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ իր պարբերական հանդիպումների շրջանակում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին պարզաբանում է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության կայքը:
Ավելի վաղ, Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը հայտնել էր, որ հունիսի 13-ին Հայաստանում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը հանդիպել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ: Նրա խոսքով` հանդիպումը կայացել է նախկին նախագահի գրասենյակում և տևել է մեկ ժամից ավելի:

Russian Ambassador to Armenia met with 2nd President Kocharyan within frames of regular public-political meetings – Embassy clarifies
Russian Ambassador to Armenia met with 2nd President Kocharyan within frames of regular
public-political meetings – Embassy clarifies
YEREVAN, JUNE 14, ARMENPRESS. Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin met with 2nd President of Armenia Robert Kocharyan within the framework of his regular meetings with public-political and business circle representatives, the Russian Embassy said in a statement.
Earlier Viktor Soghomonyan, head of the Office of the 2nd President of Armenia, stated that on June 13 the Russian Ambassador to Armenia met with 2nd President Robert Kocharyan. He stated that the meeting took place at the former President’s Office and lasted more than an hour.