ՃՏՊ Ստեփանավան քաղաքում. կա զոհ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունիսի 13-ին, ժամը 07:40-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Լոռու մարզի Ստեփանավան-Արմանիս ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա զոհ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Ստեփանավան քաղաքի Գոմերաձոր» կոչվող ճանապարհից «ՎԱԶ-2121» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Ա.Զ., ծնված 1985 թ.) գլորվել է Ձորագետի կիրճը (մոտ 50 մ)։
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան, փակել գազի բալոնի փականը, վարորդի դին դուրս բերել ձորից և հանձնել ոստիկանության աշխատակիցներին:

ДТП в городе Степанаван: есть жертва
13-го июня в 07: 40 в службу “911” поступил звонок о том, что на автодороге Степанаван - Арманис Лорийского марза произошло ДТП, есть погибший, необходима помощь спасателей.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС РА, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда СС МЧС РА.
Выяснилось, что на участке дороги Гомерадзор города Степанавана автомобиль марки “ВАЗ – 2121” (водитель А. З. 1985 г.р.) скатился в ущелье Дзорагета (около 50 м).
Спасатели обесточили автомобиль, перекрыли подачу топлива, вынесли тело водителя из ущелья и передали его сотрудникам полиции.