«Տավուշի օրեր Մոսկվայում» բիզնես ցուցահանդեսը կհամախմբի մարզի շուրջ 20 արտադրական կազմակերպություն
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայի ժողովրդական տնտեսության ձեռքբերումների ցուցասրահ-համալիրի հայկական տաղավարում մայիսի 23-25-ը կանցկացվի «Տավուշի օրեր Մոսկվայում» բիզնես ցուցահանդեսը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ցուցահանդեսին մասնակցելու են Տավուշի մարզի շուրջ 20 արտադրական կազմակերպություն և տնտեսվարող սուբյեկտ: Միջոցառմանը հրավիրված են նաև ավելի քան 30 ռուսաստանաբնակ գործարար տավուշցիներ, ինչպես նաև՝ Մոսկվայի կառավարության, առևտրաարդյունաբերական ոլորտի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ,ինչպես նաև խոշոր առևտրային ցանցերի ներկայացուցիչներ:
Մարզի պատվիրակությունը ղեկավարում է ՀՀ Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանը, ում նախաձեռնությամբ մայիսի 23-ին` ժամը 15:00-ին, Մոսկվայի Ժողովրդական տնտեսության ձեռքբերումների ցուցասրահ-համալիրում նախատեսվում է հանդիպում Տավուշցի գործարարների և մարզի արտադրող ընկերությունների ներկայացուցիչների  հետ:
Պաշտոնական միջոցառումը կսկսվի մայիսի 24-ին՝ ժամը 12:00-ին: Միջոցառման Ռուսաստանի կազմակերպիչն է Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության Առևտրական ներկայացուցիչ Կարեն Ասոյանը:

Бизнес-выставка “Дни Тавуша в Москве” объединит около 20 производственных организаций Тавушской области
Бизнес-выставка “Дни Тавуша в Москве” объединит около 20 производственных
организаций Тавушской области
В армянском павильоне Выставочного комплекса достижений народного хозяйства Москвы с 23 о 25 мая пройдет бизнес-выставка “Дни Тавуша в Москве”. Как передает Арменпресс, в выставке примут участие около 20 производственных организаций и хозяйствующих субъектов Тавушской области. На мероприятие приглашены более 30 российских бизнесменов Тавуша, а также высокопоставленные чиновники правительства Москвы, торгово-промышленной сферы и представители крупных торговых сетей.
Делегацию области возглавляет губернатор Тавушской области Армении - Айк Чобанян, по инициативе которого 23 мая в 15: 00 в Выставочном комплексе достижений народного хозяйства Москвы планируется встреча предпринимателей из Тавуша и с представителями производителей области.
Официальное мероприятие начнется 24 мая в 12: 00.  Организатором мероприятия является торговый представитель Республики Армения в Российской Федерации - Карен Асоян.