Boeing-ն ավարտեց 737 MAX ինքնաթիռների համար ծրագրային ապահովման նորացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Boeing ընկերությունն ավարտել Է 737 MAX ինքնաթիռներում մանեւրման շտկման համակարգի (MCAS) համար ծրագրային ապահովման նորացումը, որի խափանումը, ենթադրաբար, դարձել Է այդ տիպի երկու հանրանավերի կործաման պատճառը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Boeing-ն ավարտել Է 737 Max ինքնաթիռների ծրագրային ապահովման նորացումը… Ընդամենը 737 Max ինքնաթիռները՝ վերափոխված MCAS-ով օդում անցկացրել են 360 ժամ 207 թռիչքների ընթացքում»,- ասված Է ընկերության հայտարարության մեջ:
Ընկերությունը նշում Է, որ ԱՄՆ-ի Քաղաքացիական ավիացիայի դաշնային վարչությանը (FAA) կտա լրացուցիչ տեղեկատվություն, ինչից հետո կողմերը կպայմանավորվեն նորացված ծրագրային ապահովմամբ ինքնաթիռի հավաստագրային թռիչքի շուրջը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Boeing завершил обновление программного обеспечения для самолетов 737 MAX
Компания Boeing завершила обновление программного обеспечения для системы коррекции маневрирования (MCAS) на самолетах 737 MAX, сбой в которой, предположительно, стал причиной крушения двух лайнеров этого типа, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Boeing завершил обновление программного обеспечения на самолетах 737 Max… Всего самолеты 737 MAX с модифицированным MCAS провели в воздухе 360 часов в ходе 207 полетов", - говорится в заявлении компании.
Компания отмечает, что передаст Федеральному управлению гражданской авиации США (FAA) дополнительную информацию, после чего стороны будут договариваться о сертификационном полете самолета с обновленным ПО.