Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը դատարանը կհրապարակի մայիսի 18-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով արդեն չորրորդ օրն ընթացող՝ խափանման միջոցի հարցի քննությունն ավարտվեց:  «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ որոշում կայացնելու համար: Որոշումը կհրապարակվի մայիսի 18-ին ժամը 16:00-ին:
Մեղադրող դատախազական խումբն էլ պնդեց, որ կալանքի մասին որոշումը հիմնավոր է և այն պետք չէ փոխել։  Չորս օր շարունակ պաշտպանական կողմը ներկայացնում էր խափանման միջոցի վերաբերյալ իրենց դիրքորոշումը: Նրանք հայտարարեցին, որ կալանավորման որոշումն անհիմն է և, նույնիսկ, միջնորդեցին վերացնել 300.1 հոդվածի մասով քրեական հետապնդումը։
Նիստի ժամանակ ելույթ ունեցավ նաև Ռոբերտ Քոչարյանը։ Նա անդրադարձավ փետրվարի 23-ի հայտնի խորհրդակցությանը, ներկայացրեց դրա վերաբերյալ մանրամասներ։

Суд вынесет заключение по делу о мере пресечения в отношении Кочаряна 18 мая
Четвертый день слушания вопроса о мере пресечения в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна закончился. Как сообщает Арменпресс, суд ушел в совещательную комнату для принятия решения. Решение будет принято 18 мая, в 16.00.
Группа обвинения утверждала, что ордер на арест не был беспочвенным и не должен быть изменен. В течение четырех дней сторона защиты представляла свою позицию по вопросу меры пресечения. Они утверждали, что решение о содержании под стражей было необоснованным и даже требовали устранить преследование по статье 300.1.
выступил также Роберт Кочарян. Он коснулся состоявшегося 23 февраля совещания, представил подробности.