Եգիպտոս անձնական օգտագործման դեղեր տանելու համար անհրաժեշտ է հետևել որոշ կանոնների. ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է
Եգիպտոս անձնական օգտագործման դեղեր տանելու համար անհրաժեշտ է հետևել որոշ
կանոնների. ՀՀ  առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը Եգիպտոս մեկնող քաղաքացիներին տեղեկացնում է, որ անձնական օգտագործման դեղեր տանելու համար անհրաժեշտ է հետևել որոշ կանոնների, որոնք սահմանել է Եգիպտոսի կառավարությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, թմրամիջոցների, հոգեմետ (հոգեներգործուն) դեղերի և դրանց պրեկուրսորների մուտքը Եգիպտոս խստիվ արգելվում է, իսկ որոշ դեղերի համար պահանջվում է թույլտվություն. պարտադիր է, որպեսզի առաջնային փաթեթավորումն ամբողջական լինի և հստակ երևա դեղի բաղադրությունը:
Երկիր մուտք գործելիս ցանկացած անձնական օգտագործման դեղ ստուգվում է Եգիպտոսի մաքսային բաժնի տեսուչների կողմից:
Միաժամանակ, ներկայումս օգտագործվող դեղերի մեծ մասը հասանելի են Եգիպտոսի դեղատներում և բժշկական հաստատություններում:

Armenia’s healthcare ministry urges citizens to follow certain rules while taking medicines of personal use to Egypt
Armenia’s healthcare ministry urges citizens to follow certain rules while taking medicines of
personal use to Egypt
YEREVAN, MAY 15, ARMENPRESS. The healthcare ministry of Armenia informs the citizens who are departing for Egypt that they need to follow some rules set by the Egyptian government for taking drugs for personal use with them, the ministry told Armenpress.
The entry of drugs, psychotropic drugs and their precursors are strictly banned in Egypt, but for certain medicines permission is required: complete primary packaging is mandatory and the composition of the medicine should be clearly visible.
While entering the country each medicine of personal use is checked by the Egyptian customs officers.
At the same time, most of the currently used medicines are available in Egypt’s pharmacies and hospitals.