Մեյը Ստոլտենբերգի հետ քննարկել Է Ռուսաստանի եւ Չինաստանի հետ կապված սպառնալիքները
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Ենս Ստոլտենբերգի հետ Լոնդոնում քննարկել Է այն սպառնալիքները, որոնք դիտվում են Ռուսաստանի եւ Չինաստանի կողմից: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Մեծ Բրիտանիայի կառավարության ղեկավարի մամուլի ծառայությունը:
Մեյի մամուլի քարտուղարի խոսքով՝ կողմերը քննարկել են անվտանգության հարցերը, որոնք ծառացած են դաշինքի հանդեպ, ներառյալ «ռուսական ագրեսիան եւ կիբեռսպառնալիքները Չինաստանի կողմից»:
Մեյը եւ Ստոլտենբերգը քննարկել են նաեւ Հյուսիսատլանտյան դաշինքի երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովի նախապատրաստման ընթացքը, որը տեղի կունենա այս տարվա դեկտեմբերին Լոնդոնում: Բացի դրանից, Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը Ստոլտենբերգին շնորհավորել Է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի մանդատը մինչեւ 2022 թվականը երկարացնելու առթիվ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Мэй обсудила со Столтенбергом угрозы со стороны России и Китая
Премьер-министр Великобритании Тереза Мэй обсудила в Лондоне с генеральным секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом угрозы, которые якобы исходят со стороны России и Китая. Как передает Арменпресс, об этом во вторник сообщила пресс-служба главы британского правительства.
По словам пресс-секретаря Мэй, стороны рассмотрели вопросы безопасности, с которыми сталкивается альянс, включая "российскую агрессию и киберугрозы со стороны Китая".
Мэй и Столтенберг обсудили также ход подготовки к саммиту лидеров стран Североатлантического альянса, который состоится в Лондоне в декабре этого года. Кроме того, британский премьер поздравила Столтенберга с продлением мандата генерального секретаря НАТО до 2022 года.