ՀՀ արտգործնախարարը մասնակցեց Արևելյան գործընկերության նախարարների հանդիպմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Բրյուսելում մասնակցեց Արևելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված նախարարական հանդիպմանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը մասնակցեց Արևելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված նախարարական հանդիպմանը»,- գրել է Նաղդալյանը:
ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը մայիսի 13-14-ը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում աշխատանքային այցով Բրյուսելում է: Այցի ընթացքում ԱԳ նախարար Մնացականյանը կմասնակցի Արևելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված միջոցառումներին:
ԱԳ նախարարը ելույթներ կունենա Արևելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված Բարձր մակարդակի համաժողովին և «Արևելյան գործընկերության 10-ամյակ. Քաղաքացիական հասարակության տեսակետը» խորագրով քննարկմանը:

Armenian FM participates in Eastern Partnership ministerial meeting in Brussels
YEREVAN, MAY 13, ARMENPRESS. Foreign minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan participated in the ministerial meeting in Brussels dedicated to the 10th anniversary of Eastern Partnership, Armenian MFA spokeswoman Anna Naghdalyan said on Facebook.
The Armenian FM is in Brussels on a working visit together with the delegation led by Prime Minister Nikol Pashinyan. During the visit FM Mnatsakanyan will take part in the events dedicated to the 10th anniversary of Eastern Partnership.
The foreign minister will deliver remarks at the High Level conference and discussion titled “10th Anniversary of Eastern Partnership: The Opinion of Civil Society”.