ՀՀ փոխվարչապետ Գրիգորյանը Թուրքմենստանի դեսպանի հետ քննարկել է երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները
ՀՀ փոխվարչապետ Գրիգորյանը Թուրքմենստանի դեսպանի հետ քննարկել է երկկողմ
հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Թուրքմենստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամետգելդի Այազովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, հանդիպման առիթից օգտվելով՝ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ իր առաքելությունն իրականացնելու գործում:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-թուրքմենական երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հնարավորություններն ու հեռանկարը, մասնավորապես՝ առևտրատնտեսական, էներգետիկայի, հումանիտար և մշակութային ոլորտներում:
Փոխվարչապետն ու դեսպանը երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել համատեղ ջանքերը հայ-թուրքմենական հարաբերությունները փոխշահավետ բոլոր ուղղություններով խորացնելու, ինչպես նաև երկու բարեկամ երկրների միջև համագործակցությունը զարգացնելու ուղղությամբ:

Вице-премьер Мгер Григорян принял посла Туркменистана в Армении
Вице-премьер Республики Армения Мгер Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Туркменистана в Армении Мухамметгелди Аязова.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса вице-премьера, пользуясь случаем, вице-премьер Мгер Григорян поздравил посла с назначением и пожелал ему успехов в выполнении его миссии.
Собеседники обсудили возможности и перспективы развития армяно-туркменских двусторонних отношений, в частности, в торгово-экономической, энергетической, гуманитарной и культурной сферах.
Вице-премьер и посол выразили готовность продолжать совместные усилия по углублению армяно-туркменских отношений по всем взаимовыгодным направлениям, а также развитию сотрудничества между двумя дружественными странами.