Մատվիենկոն հայտարարել է Պուտինի եւ Փաշինյանի հնարավոր հանդիպման ժամկետների ու վայրի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ Դաշնության խորհրդի խոսնակ Վալենտինա Մատվիենկոն հայտնել Է, որ Ռուսաստանի եւ Հայաստանի ղեկավարներ Վլադիմիր Պուտինը եւ Նիկոլ Փաշինյանը կարող են երկկողմ հանդիպում անցկացնել Եվրասիական տնտեսական միության Բարձրագույն խորհրդի շրջանակում, որը մայիսի 29-ին տեղի կունենա Ղազախստանում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՌԻԱ Նովոստիին:
«ՌԴ-ի եւ Հայաստանի քաղաքական փոխգործակցությունը շատ կառուցողական, դինամիկ ընթացք ունի: Մեր երկրների ղեկավարներն անցյալ տարի հանդիպել են յոթ անգամ, նրանք մշտական շփման մեջ են, հեռախոսազրույցներ են անցկացնում: Մայիսի 29-ին հանդիպում Է լինելու ԵԱՏՄ-ի Բարձրագույն խորհրդի շրջանակում, որը տեղի կունենա Ղազախստանում, իսկ հոկտեմբերի 1-ին նույնպիսի միջոցառում Է լինելու Երեւանում, որտեղ նույնպես մեր երկրների ղեկավարները հանդիպում անցկացնելու հնարավորություն կունենան»,- հայտարարել Է Մատվիենկոն Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ կայացած հանդիպմանը:

Матвиенко анонсировала встречу Путина и Пашиняна 29 мая
Спикер Совета Федерации Валентина Матвиенко сообщила, что лидеры РФ и Армении Владимир Путин и Никол Пашинян могут провести двустороннюю встречу "на полях" Высшего совета Евразийского экономического союза, который пройдет 29 мая в Казахстане,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Политическое взаимодействие РФ и Армении выстраивается очень конструктивно, динамично. Лидеры наших стран в прошлом году встречались семь раз, они находятся в постоянном контакте, телефонные разговоры. Двадцать девятого мая будет встреча на полях Высшего совета ЕАЭС, который будет проходит в Казахстане, а 1 октября такое же мероприятие будет проходить в Ереване, где также будет возможность лидерам наших стран провести встречу", - заявила она на встрече с председателем Национального собрания Армении Араратом Мирзояном.