Boeing-ն օդաչուներին ու մասնագետներին հրավիրել Է MAX ինքնաթնռների նոր ծրագրային ապահովման շնորհանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Boeing կորպորացիան մարտի 25-ին Միացյալ Նահանգների առաջատար ավիաընկերությունների շուրջ 200 օդաչուների, մասնագետների եւ այլ շահագրգիռ անձանց հրավիրել Է 737 MAX ընտանիքի ինքնաթիռների նորացված ծրագրային ապահովման շնորհանդեսին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Կորպորացիայի հաղորդագրության մեջ ասված Է, որ այն «շարունակում Է սերտորեն աշխատել սպասարկյալների եւ հսկողական մարմինների հետ ծրագրային ապահովման եւ 737 MAX-ի համար օդաչուների պատրաստման կատարելագործման վրա:
Շնորհանդեսը կկայանա մարտի 27-ին Ռենթոնում՝ Վաշինգտոնի նահանգ:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացվել Է, Boeing կորպորացիան որոշում Է ընդունել, որ MCAS («Մանեւրման համակարգի բնութագրերի բարելավում») համակարգի տվիչների անսարքության ազդասարք կտեղակայվի 737 MAX ընտանիքի բոլոր հանրանավերում պարտադիր կարգով:
Մասնագետների գնահատումներով՝ հենց համակարգի տվիչների անսարքությունն Է դարձել այդ մոդելի ինքնաթիռների վթարների պատճառն Ինդոնեզիայում եւ Եթովպիայում, հաղորդել Է «Ինտերֆաքսը»:

Boeing пригласил пилотов и специалистов на презентацию нового ПО самолетов MAX
Около 200 пилотов ведущих американских авиакомпаний, специалисты и другие заинтересованные лица приглашены в понедельник корпорацией Boeing на презентацию обновленного программного обеспечения самолетов семейства 737 MAX, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
В сообщении корпорации говорится, что она "продолжает тесно работать с клиентами и органами надзора над программным обеспечением и совершенствованием подготовки пилотов для 737 MAX".
Презентация состоится в Рентоне, штат Вашингтон.
Как сообщалось, корпорация Boeing приняла решение о том, что сигнализация о неисправности датчиков системы MCAS ("Увеличение характеристик системы маневрирования") будет устанавливаться на всех лайнерах семейства 737 MAX в обязательном порядке.
По оценкам специалистов, именно неисправность датчиков системы стала причиной аварий самолетов этой модели в Индонезии и Эфиопии.