Արքայազն Չառլզը պատմական այցով ժամանել Է Կուբա
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուելսի արքայազն Չառլզը տիկնոջ՝ Քոռնուոլի դքսուհի Կամիլլայի հետ պատմական այցով ժամանել Է Կուբա՝ Կարիբյան ավազանի երկրներ շրջագայության շրջանակում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Խոսե Մարտիի անվան միջազգային օդանավակայանում ես դիմավորեցի նորին թագավորական մեծություն Ուելսի արքայազնին եւ Քոռնուոլի դքսուհուն, որոնց հայտնեցի մեր ուրախությունն այդ պաշտոնական այցի առթիվ, որը դարձավ Մեծ Բրիտանիայի թագավորական ընտանիքի առաջին այցը Կուբա»,- հայտարարել Է Կուբայի արտաքին գործերի փոխնախարար Անա Գոնսալեսը Twitter-ի՝ իր Էջում:
Ավելի վաղ տեղեկացվել Է, որ թագավորական զույգը Կուբայում կանցկացնի երեք օր: Այցի ընթացքում նրանք կհանդիպում կունենան Կուբայի նախագահի հետ, կայցելեն արվեստների կենտրոն, կհանդիպեն երիտասարդ ձեռնարկիչների հետ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Принц Чарльз прибыл с историческим визитом на Кубу
Принц Уэльский Чарльз с супругой герцогиней Корнуолльской Камиллой прибыли с историческим визитом на Кубу в рамках тура по странам Карибского бассейна, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Я встретила в международном аэропорту имени Хосе Марти их королевские высочества принца Уэльского и герцогиню Корнуолльскую, которым выразила нашу радость в связи с этим официальным визитом, который стал первым визитом члена королевской семьи Великобритании на Кубу", - заявила вице-министр иностранных дел Кубы Ана Гонсалес на своей странице в Twitter.
Ранее сообщалось, что королевская пара проведет на Кубе три дня. В ходе визита они встретятся с президентом Кубы, посетят центр искусств, встретятся с молодыми предпринимателями.