Ոստիկանները բերման են ենթարկել չհիմնավորված կտրոն տրամադրելու համար Հորդանանի իրավապահների կողմից հետախուզվող անձին
Ոստիկանները բերման են ենթարկել չհիմնավորված կտրոն տրամադրելու համար
Հորդանանի իրավապահների կողմից հետախուզվող անձին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնի քրեական հետախույզների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռի ժամանումից հետո մարտի 20-ին, ժամը 18.40-ին, գծային բաժին է բերման ենթարկվել Հայաստանի Հանրապետության և Հորդանանի Թագավորության քաղաքացի, 38-ամյա Ժուն Դ.-ն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, նա 2018թ. մարտի 13-ից Հորդանանի Թագավորության իրավապահ մարմինների կողմից հետախուզվում էր Հորդանանի Թագավորության քրեական օրենսգրքի 421 հոդվածի մեղադրանքով (չհիմնավորված կտրոն տրամադրելը):

В аэропорту "Звартноц" задержан 38-летний мужчина, который разыскивался правоохранительными органами Иордании
В аэропорту "Звартноц" задержан 38-летний мужчина, который разыскивался
правоохранительными органами Иордании
В результате оперативно-розыскных мер, принятых сотрудниками уголовного розыска Линейного отдела Полиции РА в аэропорту “Звартноц”, 20 марта в 18.40, после приземления самолета, следовавшего из Москвы в Ереван, был задержан гражданин Республики Армения и Королевства Иордании 38-летний Жун Д., который с 13 марта разыскивался правоохранительными органами Королевства Иордании по обвинению по статье 421 УК Королевства Иордании (необоснованное предоставление купона). Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении.