Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը մարտի 12-ին  ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին և կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի աշխատանքը՝ կարևորելով նրա դերակատարությունը համազգային տարբեր խնդիրների լուծմանն ակտիվ մասնակցելու գործում:
Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչները նախագահ Սարգսյանին ներկայացրել են կազմակերպության ընթացիկ ծրագրերն ու նախագծերը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համահայկական կարևորություն ունեցող խնդիրների, ինչպես նաև մի շարք ոլորտներում հեռանկարային ծրագրերի և դրանց իրագործման վերաբերյալ:

President Sarkissian hosts representatives of Armenian Assembly of America
YEREVAN, MARCH 12, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian on March 12 received Anthony Barsamian, co-chair of the Board of Trustees of the Armenian Assembly of America, and the organization’s regional director Arpi Vardanyan, the Presidential Office told Armenpress.
The President highly valued the Assembly’s work, highlighting its role in actively participating to the solution of various pan-national issues.
In their turn the Assembly representatives introduced the President on the ongoing programs and projects.
The sides exchanged views on issues of pan-Armenian importance, as well as on a number of prospective programs and their implementation.