Նա մեր հիշողություններում կմնա որպես անմոռանալի հոգևոր առաջնորդ. Գարո Փայլանը ցավակցել է Մեսրոպ արքեպիսկոպոս Մութաֆյանի մահվան կապակցությամբ
Նա մեր հիշողություններում կմնա որպես անմոռանալի հոգևոր առաջնորդ. Գարո
Փայլանը ցավակցել է Մեսրոպ արքեպիսկոպոս Մութաֆյանի մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի խորհրդարանի հայ պատգամավոր Գարո Փայլանը ցավակցել է Պոլսո հայոց պատրիարք Մեսրոպ արքեպիսկոպոս Մութաֆյանի մահվան կապակցությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Գարո Փայլանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում կատարել է հետևյալ գրառումը. «Այլևս մեզ հետ չէ հայոց Մեսրոպ Բ պատրիարքը: Նա մեր հիշողություններում կմնա որպես անմոռանալի հոգևոր առաջնորդ: Թող ննջի խաղաղությամբ: Ցավակցություններս»:
Երկար ժամանակ կոմայի մեջ գտնվելուց հետո 62 տարեկանում մահացել է Պոլսո հայոց պատրիարք Մեսրոպ արքեպիսկոպոս  Մութաֆյանը: Մեսրոպ արքեպիսկոպոս Մութաֆյանի մահվան կապակցությամբ արդեն ցավակցություն է հայտնել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, իսկ մինչ այդ ցավակցություն էր հայտնել նաև Թուրքիայի նախագահի մամուլի խոսնակ Իբրահիմ Քալինը:

‘He will remain in our memories as an unforgettable spiritual leader’ – MP Garo Paylan on Mesrob II’s death
‘He will remain in our memories as an unforgettable spiritual leader’ – MP Garo Paylan on
Mesrob II’s death
YEREVAN, MARCH 8, ARMENPRESS. Turkish-Armenian Member of Parliament of Turkey Garo Palyan has extended condolences over the death of Mesrob II, the Armenian Patriarch of Constaninople.
“Patriarch Mesrob II isn’t with us any longer. He will always remain in our memories as an unforgettable spiritual leader. May he rest in peace. My condolences,” Palyan said on Facebook.
Mesrob II died on March 8 in an Istanbul hospital.
He was in a dementia-related coma since 2008.
President of Turkey Recep Tayyip Erdogan offered condolences to Archbishop Aram Atesyan, the patriarchal vicar.