Վլադիմիր Պուտինն ու Դմիտրի Մեդվեդևը շնորհավորել են ՀՀ նախագահի տիկնոջը՝ Կանանց տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ շնորհավորել է Հայաստանի Հանրապետության նախագահի տիկին Նունե Սարգսյանին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Պուտինը տիկին Նունե Սարգսյանին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք:
«Ի սրտե մաղթում եմ, որ այս նշանակալի տոնը ջերմացնի Ձեզ գարնան ջերմությամբ, մտերիմների ու ընկերների ուշադրությամբ և հոգատարությամբ: Թող կյանքում Ձեզ ուղեկցի հաջողությունը, իսկ Ձեր տանը տիրի ներդաշնակության ու սիրո մթնոլորտ: Քաջառողջություն և ամենայն բարիք Ձեզ» - Պուտին:
Նունե Սարգսյանին Մարտի 8-ի կապակցությամբ շնորհավորել է նաև Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը: «Ընդունեք իմ սրտագին շնորհավորանքները Մարտի 8-ի կապակցությամբ: Կանայք մեր աշխարհը դարձնում են ավելի վառ, գեղեցիկ ու բարի: Հոգատարությամբ պահպանում են ընտանեկան օջախը, ստեղծում ներդաշնակություն և հարմարավետություն տանը: Իսկ ամենակարևորը՝ մշտապես մտերիմներին ու հարազատներին տալիս են հոգու ջերմությունը, շրջապատում են հոգատարությամբ և ուշադրությամբ: Թող տոնի հրաշալի տրամադրությունը երկար ժամանակ մնա Ձեզ հետ: Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, երջանկություն, բարօրություն և ամենայն բարիք»,- ասվում է Մեդվեդևի շնորհավորական ուղերձում:

Владимир Путин и Дмитрий Медведев поздравили супругу президента РА с женским днем
ЕРЕВАН, 7 МАРТА, АРМЕНПРЕСС. Президент Российской Федерации В.В.Путин поздравил супругу президента Республики Армения госпожу Нуне Саргсян с Международным женским днем. Как сообщает «Арменпресс», Путин пожелал г-же Нуне Саргсян крепкого здоровья и всего наилучшего.
«Я искренне желаю, чтобы этот замечательный праздник согрел вас теплом весны, заботой и вниманием ваших друзей и семьи. Желаю вам успеха в жизни и атмосфере гармонии и любви в вашем доме. Хорошего вам здоровья и всего хорошего ", - говорится в поздравительном послании Путина.
Премьер-министр России Дмитрий Медведев также поздравил Нуне Саргсян с праздником 8 марта.
“Примите мои сердечные поздравления с 8 марта. Женщины делают наш мир ярче, красивее и добрее. Забота о семейном доме с заботой, создание гармонии и уюта в доме. И самое главное, они всегда дарят тепло родным и близким, окружают их заботой и вниманием. Пусть прекрасное настроение праздника останется с вами надолго. Желаю вам здоровья, счастья, благополучия и всего наилучшего”, - говорится в поздравительном послании Медведева.