Tesla-ի նոր տեխնոլոգիան թույլ կտա Էլեկտրամոբիլները լրալիցքավորել 15 րոպեում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Էլեկտրամոբիլների ամերիկյան արտադրող Tesla Inc-ը պնդում Է, որ իր նոր տեխնոլոգիան թույլ կտա Էլեկտրաքառերի լրալիցքավորման ժամանակը կրճատել մինչեւ 15 րոպե, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես ասված Է Tesla-ի հաղորդագրության մեջ, Supercharger V3 նոր համակարգերն արդեն տեղակայված են Կալիֆոռնիայի նահանգի Ֆրիմոնտում եւ աստիճանաբար կհայտնվեն մյուս տարածաշրջաններում: Առայժմ դրանք կարող են օգտագործել միայն Tesla Model 3 ավտոմոբիլները, սակայն նախորդ մոդելների ծրագրային ապահովման նորացումը շուտով թույլ կտա անցնել նոր տեխնոլոգիային:
2019 թվականի վերջին Tesla-ն մտադիր Է կրկնապատկել մեկ օրում լրալիցքավորվող Էլեկտրամոբիլների թիվը, հաղորդել Է «Ինտերֆաքսը»:

Новая технология Tesla позволит подзаряжать электромобили за 15 минут
Американский производитель электромобилей Tesla Inc утверждает, что его новая технология позволит сократить время подзарядки электрокаров до 15 минут, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Как говорится в сообщении Tesla, новые системы Supercharger V3 уже установлены во Фримонте, штат Калифорния, и постепенно будут появляться в других регионах.
Пока их могут использовать только автомобили Tesla Model 3, однако обновление программного обеспечения предыдущих моделей вскоре позволит перейти на новую технологию.