Բելգիայի վարչապետ Շառլ Միշելը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Շառլ Միշելը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
«Ձեզ եմ հղում իմ անկեղծ շնորհավորանքները և հաջողության բարեմաղթանքները՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Շատ ջերմ հիշողություններ ունեմ հոկտեմբերին Երևանում կայացած Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի շրջանակում մեր երկկողմ հանդիպման հետ կապված: Հուսով եմ, որ մեր երկու երկրները կշարունակեն համագործակցության և երկխոսության հիանալի ավանդույթը:
Ընդունեք, խնդրեմ, պարոն վարչապետ, հարգելի գործընկեր, իմ խորին հարգանքի հավաստիքը»,- ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նշված է ուղերձում:

Премьер-министр Королевства Бельгия направил поздравительное послание Николу Пашиняну
Премьер-министр Королевства Бельгия Шарль Мишель направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата премьер-министра Армении, в послании говорится:
Передаю Вам свои искренние поздравления и добрые пожелания в связи с назначением на должность премьер-министра Республики Армения.
У меня очень теплые воспоминания о нашей двусторонней встрече в рамках саммита Франкофонии в Ереване в октябре прошлого года. Надеюсь, что наши две страны продолжат прекрасную традицию сотрудничества и диалога.
Пожалуйста, примите, господин премьер-министр, дорогой коллега, заверения в моем глубоком уважении”.