ԿԳՆ-ն դպրոցականների և երիտասարդների շրջանում կիբեռանվտանգության թեմայով տեսանյութերի մրցույթ է հայտարարել
ԿԳՆ-ն դպրոցականների և երիտասարդների շրջանում կիբեռանվտանգության թեմայով
տեսանյութերի մրցույթ է հայտարարել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փետրվարին  նախատեսվող  «Ապահով համացանց»  շաբաթվա շրջանակում ՀՀ  կրթության և գիտության  նախարարությունը  դպրոցականների և  երիտասարդների  շրջանում   հայտարարում է կիբեռանվտանգության թեմայով տեսանյութերի  մրցույթ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունից, ներկայացված լավագույն 3-5 տեսանյութերը կարժանանան խորհրդանշական  մրցանակների: Մրցույթին մասնակցել ցանկացողներն  իրենց  տեսանյութերի  հղումները պետք է ուղարկեն մինչև հունվարի 28-ը, info@edu.am  էլփոստին:
Թեման պետք է կապ ունենա կիբեռանվտանգության հետ՝ սոցիալական ցանցերում անձնական տվյալների  պաշտպանությունից  մինչև  երեխաների  դեմ կիբեռհալածանքների  (cyber bullying) դեմ պայքար։
Տեսանյութի տևողությունը պետք է լինի 1-5 րոպե, լեզուն՝ հայերեն, մասնակիցների առավելագույն տարիքը 25-ն է: Լավագույն   տեսանյութերը  կցուցադրվեն  դպրոցներում,  ինչպես նաև կտեղադրվեն ԿԳՆ կայքում ևՖեյսբուքյան էջում:
Մրցութային հանձնաժողովում ներկայացված են ԿԳՆ ներկայացուցիչներ և  տեղեկատվության անվտանգության մասնագետներ:

Министерство образования и науки объявило конкурс видеоматериалов на тему кибербезопасности
В рамках предстоящей в феврале недели “Безопасный интернет”, Министерство образования и науки объявило среди школьников и молодежи конкурс видеоматериалов на тему кибербезопасности.
Как сообщили «Арменпресс» в Министерстве образования и науки, лучшие 3-5 видеоматериалов будут удостоены символических премий. Желающие принять участие в конкурсе должны представить ссылки на свои видеоматериалы до 28 января, на адрес [email protected]
Тема должна быть связана с кибербезопасностью – от защиты индивидуальных данных до борьбы с киберпреследованием детей (cyber bullying). Наилучшие видеоматериалы будут показаны в школах, а также будут выставлены на официаьлном сайте и фейсбук-страничке Министерства образования и науки.
В конкурсной комиссии представлены представители Министерства образования и науки и специалисты по кибербезопасности.