Վահագն Աթաբեկյանը հանդիպում է ունեցել Լիբանանի պաշտպանության նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունվարի 2-ին Լիբանանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը հանդիպեց երկրի պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Յակուբ Սարաֆի հետ (Yaacoub Sarraf) հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, հանգամանալից անդրադարձ կատարվեց պաշտպանության ոլորտում երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցության ընթացիկ իրավիճակին և հեռանկարներին։ Երկու երկրներում կառավարությունների վերջնական ձևավորմանն ընդառաջ՝ որոշվեց ստեղծել ժամանակավոր հանձնախումբ՝ ՀՀ կառավարության և Լիբանանի կառավարության միջև ռազմական բնագավառում համագործակցության մասին համաձայնագիրն աշխատանքային կարգով ամբողջականացնելու և հետևողականորեն կյանքի կոչելու նպատակով։
Լիբանանի պաշտպանության նախարարը հաջողություններ մաղթեց ՀՀ նորանշանակ դեսպանին իր դիվանագիտական առաքելության մեջ՝ խոստանալով համակողմանի աջակցություն հայ-լիբանանյան բարեկամական հարաբերություններին նոր որակ հաղորդելու համար։

Ваагн Атабекян встретился с министром обороны Ливана
2 января посол Армении в  Ливане  Ваагн Атабекян встретился с исполняющим обязанности министра  обороны  Ливана Якубом Сарафом  (Yaacoub Sarraf).
Как  сообщили Арменпресс в Управлении  информации и  общественной  дипломатии Министерства иностранных дел  РА, в ходе  беседы подробно рассматривались текущее положение и перспективы  сотрудничества в  области обороны – в  двустороннем и многостороннем форматах. В  преддверии формирования  окончательного состава правительства в  обеих странах было решено создать временную комиссию с целью обобщения и последовательного воплощения в  рабочем порядке Соглашения между  правительством Армении и правительством Ливана  о сотрудничестве  в  военной  сфере.
Якуб  Сараф пожелал новоназначенному  послу РА  успехов  в  его дипломатической  миссии, пообещав разностороннюю поддержку в  придании нового качества  армяно-ливанским дружеским отношениям.