Թրամփը խոստացել է գալիք տարում այցելել Թուրքիա
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Միացյալ Նահանգների գործընկերոջը՝ Դոնալդ Թրամփին հրավիրել է այցելել Անկարա: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով թուրքական «Անադոլու» գործակալությունը, այս մասին հայտնել է Թուրքիայի նախագահի խոսնակ Իբրահիմ Քալընը:
Նա հայտնել է, որ նման պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել դեկտեմբերի 14-ին Էրդողանի ու Թրամփի միջև կայացած հեռախոսազրույցի ժամանակ:
«Վերջին հեռախոսազրույցի ժամանակ Էրդողանը հրավիրել է Թրամփին այցելել Թուրքիա: Թրամփն ասել է, որ կարող է այցելել 2019 թվականին»,- հայտնել է Քալընը:

Трамп по приглашению Эрдогана может посетить Турцию в 2019 году
Президент США Дональд Трамп по приглашению президента Турции Тайипа Эрдогана может посетить Турцию в 2019 году. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом заявил пресс-секретарь турецкого лидера Ибрагим Калын в понедельник.
"Наш президент пригласил уважаемого Трампа с визитом в Турцию. Он ответил, что, возможно, в 2019 году приедет", - сказал Калын журналистам в Анкаре.
Он добавил, что время визита определять пока рано, поскольку "это будет зависеть от планов и программы американского президента".