Պետք է եզրակացություններ անենք անվտանգային միջավայրում զարգացումների շուրջ. Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ԱԽ հերթական նիստը
Պետք է եզրակացություններ անենք անվտանգային միջավայրում զարգացումների շուրջ.
Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ԱԽ հերթական նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի հերթական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են երկրի անվտանգության ոլորտին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Պետք է որոշակի եզրակացություններ անենք անվտանգային միջավայրում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ, ինչպես նաև որոշումներ կայացնենք մեր անվտանգային հետագա զարգացումների, ռազմավարությունների, մարտավարությունների վերաբերյալ»,- նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետի պաշտոնակատարն ընդգծել է, որ պետք է այդ որոշումներն իրագործելու կոնկրետ ճանապարհային քարտեզ մշակել և ուղենշել գործողությունների հստակ ծրագիր:

‘We must draw conclusions on developments in security field’, Pashinyan says at Security Council session
‘We must draw conclusions on developments in security field’, Pashinyan says at Security
Council session
YEREVAN, DECEMBER 21, ARMENPRESS. The Security Council held a session led by acting Prime Minister Nikol Pashinyan during which wide range of issues relating to Armenia’s security field were discussed, the government told Armenpress.
“We need to draw some conclusions on the ongoing developments in the security environment, as well as make decisions on our future security developments, strategies and tactics”, Pashinyan said during the session.
He stated that it is necessary to develop a concrete roadmap for the implementation of these decisions and outline a clear action plan.