Պետք է եզրակացություններ անենք անվտանգային միջավայրում զարգացումների շուրջ. Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ԱԽ հերթական նիստը
Պետք է եզրակացություններ անենք անվտանգային միջավայրում զարգացումների շուրջ.
Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ԱԽ հերթական նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի հերթական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են երկրի անվտանգության ոլորտին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Պետք է որոշակի եզրակացություններ անենք անվտանգային միջավայրում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ, ինչպես նաև որոշումներ կայացնենք մեր անվտանգային հետագա զարգացումների, ռազմավարությունների, մարտավարությունների վերաբերյալ»,- նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետի պաշտոնակատարն ընդգծել է, որ պետք է այդ որոշումներն իրագործելու կոնկրետ ճանապարհային քարտեզ մշակել և ուղենշել գործողությունների հստակ ծրագիր:

Мы должны сделать выводы о развитиях в среде безопасности: состоялось очередное заседание Совбеза Армении под руководством Никола Пашиняна
Мы должны сделать выводы о развитиях в среде безопасности: состоялось очередное
заседание Совбеза Армении под руководством Никола Пашиняна
Состоялось очередное заседание Совбеза Армении под руководством и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна, на котором обсуждался широкий круг вопросов, касающихся безопасности нашей страны. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации правительства Армении.
«Мы должны сделать выводы о развитиях в среде безопасности, а также принять решения о дальнейших развитиях, стратегии, тактике в вопросах безопасности»,- сказал и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян.
По его словам,надо разработать конкретную дорожную карту осуществления этих решений и наметить четкую программу действий.