Երևանի կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալ տեղափոխված 4 զինծառայողն էլ խիստ հսկողության տակ են, 3-ի վիճակը կայուն ծանր է
Երևանի կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալ տեղափոխված 4 զինծառայողն էլ խիստ
հսկողության տակ են, 3-ի վիճակը կայուն ծանր է
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալ օրերս տարբեր վնասվածքներով տեղափոխվել է 4 զինծառայող: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հոսպիտալի պետ Վահան Գևորգյանը տեղեկացրեց, որ 3 զինծառայող Արցախից է, մեկը՝ Սիսիանից:
«Գևորգ Հովհաննիսյանի մոտ եղել է ձախ ոտնաթաթի ամպուտացիա, դեմքի ձախ կեսի պատռվածքով վերքեր՝ ակնագնդի վնասումով։ Վիրահատություններ արվել են թե՛ Արցախում, թե՛ Երևանում, այժմ նա հսկողության տակ է: Վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր: Արգիշտի Հակոբյանն ունեցել է հրազենային գնդակային թափանցիկ վիրավորում՝ որովայնը, կրծքավանդակն աջից վնասված են եղել: Վիճակը կրկին կայուն ծանր է: Մյուս զինծառայողը Ռաֆիկ Վահանյանն է, ով ձախ ակնագնդի վիրավորում ուներ: Նա տեղափոխվել է Մալայանի անվան ակնաբուժական կենտրոն, այնտեղ հետազոտում են, եթե հարկ լինի՝ կվիրահատեն: Արմեն Հարությունյանն, ով Սիսիանից է մեզ մոտ տեղափոխվել, ուներ ձախ գոտկային շրջանում հրազենային վիրավորում: Բոլորը հսկողության ներքո են»,-ասաց Վահան Գևորգյանը:

В центральный клинический госпиталь Еревана на днях с различными травмами были доставлены четверо военнослужащих
В центральный клинический госпиталь Еревана на днях с различными травмами были
доставлены четверо военнослужащих
В центральный клинический госпиталь Еревана на днях с различными травмами были доставлены четверо военнослужащих. В беседе с Арменпресс начальник госпиталя Ваан Геворгян сообщил, что три военнослужащих перевезены из Арцаха, один - из Сисиана.
«У Геворка Ованнисяна была ампутация левой ступни, раны на левой половине лица и повреждение глаз. Операции были проведены как в Арцахе, так и в Ереване, и теперь он находится под контролем. Состояние оценивается как стабильное. У Аргишти Акопяна было огнестрельное ранение, живот и грудь были повреждены. Ситуация снова стабильная. Другой солдат - Рафик Ваанян, у которого была травма левого глаза. Он переведен в офтальмологический центр Малаяна, где проходит осмотр, если необходимо, будет сделана операция. Армен Арутюнян, которого привезли к нам из Сисиана, получил огнестрельные ранения в области левой части поясницы», - сказал Ваан Геворгян.