ՀՀ ոստիկանությունը գրանցել է ընտրությունների հետ կապված 296 հաղորդում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի 2018թ. արտահերթ ընտրությունների քվեարկության օրը` դեկտեմբերի 9-ին, ժամը 08:00-ից մինչև հաջորդ օրվա  ժամը 12:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ոստիկանության ստորաբաժանումներում գրանցվել է ընդհանուր 296 հաղորդում (Երևանում՝ 81, մարզերում՝ 215), որից 134-ը` հանցագործությունների մասին, իսկ 162-ը` հանցագործության հատկանիշներ առերևույթ չպարունակող, սակայն ստուգման ենթակա այլ տեղեկություններ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանցագործության մասին 134 հաղորդումներից 23-ն ուղարկվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության տարածքային ստորաբաժանումներ, 2-ը դատախազություն՝ ընթացքը որոշելու համար, 9-ը` ՀՀ քննչական կոմիտեի ստորաբաժանումներ, իսկ մնացած 100 դեպքերով ոստիկանության ստորաբաժանումներում նախապատրաստվում են նյութեր:
Ստուգման ենթակա 162 տեղեկություններից 1-ն անհիմն լինելու պատճառաբանությամբ թողնվել է անհետևանք, 3-ն ուղարկվել է դատախազություն՝ ընթացքը որոշելու համար, իսկ 158-ով դեռևս կատարվում են ստուգումներ:

В день голосования на досрочных выборах в Национальное Ссобрание в Полиции было зарегистрировано 296 сообщений
В день голосования на досрочных выборах в Национальное Ссобрание в Полиции было
зарегистрировано 296 сообщений
В день голосования на досрочных выборах в Национальное собрание Армении, с 08.00 09.12.2018 года до 12.00 следующего дня, 10.12.2018 года, в Полицию поступило 296 сообщений (в Ереване – 81, в марзах – 215), из которых 134 были сообщениями о преступлениях, а 162 − сведениями, не содержащими признаков преступления, однако подлежащими проверке.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Республики Армения, 23 из 134 сообений о преступлений направлены в территориальные подразделения Военной полиции МО Армении, 2 – в прокуратуру для принятия решения относительно их дальнейшего хода, 9 − в подразделения Следственного комитета Армении, а по остальным 100 случаям в подразделениях Полиции готовятся материалы. 1 из 162 сведений подлежащих проверке, оставлено без последствий из-за необоснованности, 3 направлены в Прокуратуру, а по 158 все еще проводятся проверки.