ԿԸՀ նախագահը ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցության ցուցանիշը ցածր չի համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը դեկտեմբերի 9-ին տեղի ունեցած ԱԺ արտահերթ ընտրություններին ընտրողների մասնակցության ցուցանիշը բնականոն ու նորմալ է համարում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին Մուկուչյանն ասաց ԿԸՀ տեղեկատվական կենտրոնում կայացած մամուլի ասուլիսում:
«Չեմ կիսում այն կարծիքը, թե քաղաքացիներն ակտիվ չեն եղել ու արձանագրվել է ցածր մասնակցություն: Ընտրողները լիարժեք տեղեկացված են եղել ընտրությունների մասին: Կարծում եմ՝ մասնակցությունը եղել է բնականոն ու նորմալ: Կարծում եմ՝ առավոտյան պասիվ մասնակցությունը կապված էր եղանակային անբարենպաստ պայմանների հետ, սակայն հատկապես կեսօրից հետո տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում նկատվում էր ակտիվություն»,-ասաց Մուկուչյանը:
Ըստ ԿԸՀ նախնական տվյալների՝ ընտրություններին մասնակցել է ընտրելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների 48,63%-ը:

YEREVAN, DECEMBER 10, ARMENPRESS. Chairman of the Central Electoral Commission of Armenia Tigran Mukuchyan considers the voter turnout in yesterday’s snap parliamentary elections normal, reports Armenpress.
“I don’t agree with the view that the citizens were not active and that a low turnout was recorded. The voters were fully informed about the elections, I think the turnout was normal. I think the passive participation in the morning was conditioned by bad weather conditions, but especially in the afternoon an activeness was noticed in the polling stations”, he said.
According to the preliminary results, the voter turnout in the December 9 snap parliamentary elections was 48.63%.