Չինաստանում ավտոմեքենան վրաերթի Է ենթարկել դպրոցականների, զոհվել Է առնվազն հինգ երեխա. Sina
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանh Լյաոնին հյուսիսարեւելյան նահանգում ավտոմեքենան վրաերթի Է ենթարկել մի խումբ դպրոցականների, ինչի հետեւանքով զոհվել Է առնվազն հինգ մարդ, եւս 18 հոգի վերքեր են ստացել:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նոյեմբերի 22-ին հայտնել Է Sina լրատվական պորտալը: Միջադեպը տեղի Է ունեցել տեղական ժամանակով ժամը 12:30-ին (Երեւանի ժամանակով 08:30-ին) Խուլուդաո քաղաքում, երբ Audi մակնիշի ավտոմեքենան վրաերթի Է ենթարկել տարրական դասարանների մի խումբ աշակերտների: Տեղի վարչակազմի տվյալներով՝ բոլոր տուժածները հոսպիտալացված են: Ավելի վաղ Չինաստանի Կենտրոնական հեռուստատեսությունը հայտնել Էր, որ փոխադրամիջոցի վարորդը ձերբակալված Է: Կատարվում Է հետաքննություն, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: пять человек погибли в Китае в результате наезда авто на школьников
По меньшей мере пять человек погибли, 18 получили ранения в результате наезда автомобиля на группу школьников в провинции Ляонин (северо-восток КНР). Как передает Арменпресс, об этом в четверг сообщил информационный портал Sina.
Инцидент произошел в 12:30 по местному времени (07:30 мск) в городе Хулудао, когда автомобиль марки Audi въехал в группу учеников начальных классов. По данным местной администрации, все пострадавшие были госпитализированы.
Ранее Центральное телевидение передавало, что водитель транспортного средства задержан. Ведется расследование.