Միջազգային գործընկերների հետ հարաբերություններում Հայաստանը չի լինելու լուռումունջ համակերպվողի դերում. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շեշտում է, որ միջազգային գործընկերների հետ հարաբերություններում Հայաստանը չի լինելու լուռումունջ համակերպվողի դերում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այդ մասին ասաց Գեղարքունիքի մարզպետարանում համայնքների ղեկավարների, դպրոցների և առողջապահական հաստատությունների տնօրենների հետ հանդիպման ընթացքում ՝ անդրադառնալով Հայաստանում տեղի ունեցող զարգացումների վերաբերյալ  Բելառուսի ԱԳՆ-ի  վերջին հայտարարության հետ կապված ներկաներից մեկի մտահոգությանը:
«Ես կարծում եմ, որ մեր բոլոր միջազգային գործընկերները պետք է մի բան արձանագրեն, որ այնպիսի հարաբերություններ, ինչպիսին իրենք սովոր են տեսնել, այդպիսի հարաբերություններ Հայաստանի հետ չեն լինելու, երբ որ մենք լուռումունջ համակերպվողի դերում ենք»,- ասաց Փաշինյանը:
Նա վստահեցրեց, որ այդ հարաբերություններում Հայաստանի ժողովուրդը և կառավարությունը ի վիճակի է պահպանել և պաշտպանել  երկրի շահերը: «Սրա հետ բոլորը պետք է հաշվի նստեն, և ես ձեզ խոստանում եմ, որ հաշվի կնստեն»,- եզրափակեց Փաշինյանը:

В отношениях с международными партнерами Армения не будет в роли молчаливого соглашателя: Никол Пашинян
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян подчеркнул, что В отношениях с международными партнерами Армения не будет в роли молчаливого соглашателя. Как сообщает «Арменпресс», исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян заявил об этом в ходе встречи с руководителями общин, директорами школ и медицинских учреждений в канцелярии губернатора Гегаркуника, отвечая на вопрос одного из присутствующих о последнем заявлении МИД Беларуси в отношении внутренних дел Армении.
“Я думаю, что все международные партнеры должны для себя запомнить, что таких отношений с Арменией, к которым они привыкли, больше не будет. Мы не будем в роли молчаливого соглашателя”, - сказал Пашинян.
Он уверил, что в этих отношениях народ и правительство Армении в состоянии охранять и защищать интересы страны. “С этим все должны считаться, и я вам обещаю, что так и будет”, - сказал Пашинян.