Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցեց Գավառի թատրոնի վերանորոգված շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքում տեղի ունեցավ Լևոն Քալանթարյանի անվան դրամատիկական թատրոնի՝ ամբողջությամբ վերանորոգված շենքի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, թատրոնի նոր շենքի բացման արարողությանը մասնակցեց նաև ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
Իր ելույթում Փաշինյանն ընդգծեց, որ կառավարությունը հնարավորություններ է ստեղծում, որպեսզի մեր երկրում թատրոնների, թանգարանների, համերգասրահների հաճախելիությունն ավելանա: Նիկոլ Փաշինյանը վստահություն հայտնեց, որ Գավառի թատրոնը հանդիսատեսի պակաս չի ունենա:
«Ես համոզված եմ, որ մարզպետարանը, քաղաքապետարանը կկազմակերպեն, որ Գեղարքունիքի մարզի բոլոր աշակերտները մի տարվա ընթացքում անպայման մի այց ունենան այս թատրոն: Հույս ունեմ, որ թատրոնի անձնակազմը պատշաճ մակարդակի ներկայացումներ կկազմակերպի, որպեսզի երեխաները սիրով գան այստեղ: Իհարկե, դա պարտադրանքով չի կարելի անել: Թատրոնը պիտի այնպիսի ներկայացումներով հանդես գա, որ երեխաները հերթ կանգնեն, թե ով ավելի շուտ այդ ներկայացումները կնայի: Բոլորիդ շնորհավորում եմ այս փառահեղ իրադարձության կապակցությամբ»,- ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետի պաշտոնաքկատարը ՀՀ մշակույթի նախարարի պաշտոնակատար Լիլիթ Մակունցի և կրթության և գիտության նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանի. Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանի  ուղեկցությամբ շրջայց կատարեց թատրոնի նոր շենքում, ծանոթացավ պայմաններին, շփվեց թատրոնի անձնակազմի հետ:

Никол Пашинян принял участие в церемонии открытия отремонтированного театра в Гаваре
В городе Гавар состоялась церемонии открытия полностью отремонтированного здания театра имени Левона Калантаряна. Как передает «Арменпресс»,  в церемонии открытия принял участие и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян.
В своем выступлении и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян сказал, что правительство Армении создает условия, чтобы люди могли чаще посещать театры, музеи, другие очаги культуры, и выразил уверенность, что недостатка в зрителях у театра имени Левона Калантаряна не будет.
«Я уверен, что областные и муниципальные власти обеспечат возможность для учеников Гегаркуника побывать в театре хотя бы раз за сезон. Надеюсь, что труппа театра сумеет показать достойный репертуар. Спектакли должны быть такими, чтобы дети выстраивались в очередь за билетами. Всех поздравляю с радостным событием»,- сказал он.
И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян обошел помещения театра, ознакомился с условиями и пообщался с коллективом театра.