Լարսի անցակետի ռուսական հատվածում հերթը կազմում է 2-2.5 կիլոմետր, անցակետն աշխատում է արագացված ռեժիմով
Լարսի անցակետի ռուսական հատվածում հերթը կազմում  է 2-2.5 կիլոմետր, անցակետն
աշխատում է արագացված ռեժիմով
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը ներկայացրեց Լարսի անցակետում տիրող իրավիճակը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նոյեմբերի 13-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը Աննա Նաղդալյանը փոխանցեց, որ Լարսի անցակետի ռուսական հատվածում հերթը կազմում  է 2-2.5 կիլոմետր, անցակետն աշխատում է արագացված ռեժիմով: «Հերթի գոյացումը հիմնականում վերաբերվում է բեռնատարներին»,- նշեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակը:
Անցակետի վրացական հատվածից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ կցորդիչներով և կիսակցորդիչներով անցումը Գուդաորի-Կոբի հատվածում արգելված է , ինչը պայմանավորված է եղանակային վատ պայմաններով: «Դրանով պայմանավորված կարող են որոշակի սահմանափակումներ լինել նաև Հայաստան-Վրաստան անցակետում, որտեղ բեռնատարների մուտքը որոշակիորեն սահմանափակվում է: Մնացած ավտոմեքենաների համար սահմանափակումներ չկան»,- ասաց Աննա Նաղդալյանը:

YEREVAN, NOVEMBER 13, ARMENPRESS. The Armenian foreign ministry has presented the situation at the Lars checkpoint.
Foreign ministry spokesperson Anna Naghdalyan said at a press briefing today that the vehicle line-up from the Russian side of the checkpoint is 2-2,5 kilometers. She said that the checkpoint is working on a heightened mode.
“The [congestion] mainly refers to cargo trucks,” she said.
She said that Georgian authorities have informed that traffic of semi-trailers and trailer trucks at the Gudaori-Kobi section is banned due to bad weather.
“Due to this, certain restrictions might exist at the Armenia-Georgia checkpoint also, where entry of cargo vehicles is to some extent being limited,” she said, adding that other types of vehicles are free to pass.