Ախալցխայի մոտ ավտովթարից տուժել է հինգ հայ. ԱԻՆ-ը ճշգրտել է տվյալները
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոյեմբերի 10-ի ուշ երեկոյան Վրաստանի Ախալցխայի տարածաշրջանի Ածղուր գյուղի մոտ  տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով տուժել է ոչ թե Հայաստանի6 քաղաքացի, այլ ազգությամբ 5 հայեր, որոնք տեղափոխվել են Ախալցխայի և Թբիլիսիի հիվանդանոցներ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Նոյեմբերի 11-ին, ժամը 10:59-ին ՃԿԱԿ-ում առողջապահության նախարարության ներկայացուցչից տեղեկություն է ստացվել, որ Վրաստանի Ախալցխայի տարածաշրջանի Ածղուր գյուղի մոտակայքում տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով մահացել է 1 (Վրաստանի քաղաքացի), տուժել՝ 5 քաղաքացի (ազգությամբ հայեր): Տուժածներ՝ Ս. Է.-ն (ծնված 1967 թ.) հոսպիտալացվել է Թբիլիսի քաղաքի «Միխայելով» հիվանդանոց, Ա. Գ.-ն (ծնված 2012 թ.)՝ «Իաշվիլա» մանկական հիվանդանոց, Ս. Ա.-ն (ծնված 1989 թ.) և Դ. Կ.-ն (ծնված 1987 թ.)՝ Ախալցխայի «Պինեո» հիվանդանոց, իսկ Ս. Կ.-ն (ծնված 2015 թ.)՝ Ախալցխայի մանկական հիվանդանոց»,- նշված է հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղ ԱԻՆ-ը տեղեկացրել էր, որ «Նոյեմբերի 10-ին, ժամը 23:15-ին Վրաստանի ԱԻ դեպարտամենտի օպերատիվ հերթապահից տեղեկություն է ստացվել, որ Վրաստանի Հանրապետության Ախալցխա քաղաքի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. 6 տուժածները ՀՀ քաղաքացիներ են»:

В ДТП в Ахалцихе  пострадали пятеро армян — МЧС уточнило данные
В результате  ДТП близ села Ацкури (Ахалцихе) пострадали не 6 граждан РА, а  пятеро армян по  граждан РА. Они доставлены  в  больницы  Ахалцихе и Тбилиси.
Об этом  Арменпресс сообщили в Управлении по связям с общественностью и СМИ   Министерства ЧС РА.
«11 ноября в 10:59часов  в  ЦКУ МЧС  было получено сообщение  от представителя  Минздрава о том, что в результате  ДТП близ села Ацкури (Ахалцихе) погиб 1  гражданин Грузии,  пострадали  5  граждан (армян по национальности): С.Э. (1967 г/р) доставлен в  Больницу «Михаелов», А.Г. (2012 г/р) – в детскую больницу «Иашвила», С.А. (1989 г/р) и Д.К. (1987 г/р) – в  ахалцихскую больницу «Пинео», С.К. (2015 г/р) - в  ахалцихскую детскую больницу», - говорится  в  сообщении.
Ранее МЧС сообщило, что 10 ноября в  23:15 часов  от оперативного дежурного департамента  ЧС Грузии поступило сообщение о том, что вблизи грузинского города  Ахалцихе произошло ДТП, пострадали 6 граждан РА.