Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի խախտման դեպքերը նախորդ շաբաթվա համեմատ նվազել են
Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի
խախտման դեպքերը նախորդ շաբաթվա համեմատ նվազել են
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոկտեմբերի 7-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1000 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, պաշտպանության բանակի  առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1000 կրակոց:

По сравнению с предыдущей, за прошедшую неделю нарушений режима перемирия на линии соприкосновения было меньше
По сравнению с предыдущей, за прошедшую неделю  нарушений режима перемирия на
линии соприкосновения  было меньше
За период   7-13 октября  на линии соприкосновения  арцахских и азербайджанских противоборствующих сил противник  нарушил режим прекращения огня более 100  раз. В сторону армянских позиций произведено около 1000 выстреловиз стрелковых орудий  разных калибров.
Как  сообщили Арменпресс в пресс-службе  Минобороны  Арцаха, передовые  части Армии обороны  Арцаха воздерживались от ответных действий.   Они  продолжают   уверенно выполнять поставленные  перед ними боевые  задачи.
За период   30 сентября – 6 октября  на линии соприкосновения  арцахских и азербайджанских противоборствующих сил противник  нарушил режим прекращения огня более 150  раз. В сторону армянских позиций произведено более 1000 выстрелов из стрелковых орудий  разных калибров.