Նախագահ Սարգսյանը հանդիպել է Էստոնիայի նախագահ Կերստի Կալյուլայդի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության (ՖՄԿ) 17-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Էստոնիայի Հանրապետության նախագահ Կերստի Կալյուլայդի հետ:
Էստոնիան ՖՄԿ-ում ունի դիտորդի կարգավիճակ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանը ողջունել է Էստոնիայի նախագահի մասնակցությունը գագաթնաժողովին: Հանդիպմանը երկու երկրների նախագահներն անդրադարձել են փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններին: Մասնավորապես կարևորվել է զբոսաշրջության, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում փոխգործակցությունը, ինչպես նաև երիտասարդների փոխանակման ծրագրերի ակտիվացումը:

Armenian President meets with President of Estonia Kersti Kaljulaid
YEREVAN, OCTOBER 11, ARMENPRESS. In the sidelines of the 17th summit of the Organisation internationale de la Francophonie (OIF) President of Armenia Armen Sarkissian met today with President of Estonia Kersti Kaljulaid. Estonia has an observer status in OIF.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the President’s Office, President Sarkissian welcomed the participation of the President of Estonia in the summit.  During the meeting the Presidents of the 2 countries referred to the opportunities of expanding the scope of mutually beneficial cooperation. Particularly, the partnership in the spheres of tourism and IT was highlighted, as well as the activation of youth exchange programs.