ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը մեղադրանք է առաջադրել Լևոն Երանոսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը մեղադրանք է առաջադրել ՀՀ ոստիկանության ներքին զորքերի նախկին հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Երանոսյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց նրա պաշտպան Տիգրան Սաֆարյանը:
«Այսօր երեկոյան Հատուկ քննչական ծառայությունը մեղադրանք է առաջադրել ՀՀ ոստիկանության Ներքին զորքերի նախկին հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Երանոսյանին Քրեական օրենսգրքի 309 հոդվածների 1-ին և երկրորդ մասերով (Պաշտոնեական լիազորություններն անցնելը)»,- ասաց Սաֆարյանը:
Նրա խոսքով` Երանոսյանը հրաժարվել է ցուցմունք տալուց և չի ընդունում առաջադրված մեղադրանքը:
Ավելի վաղ ՀՀ ոստիկանության ներքին զորքերի նախկին  հրամանատար Լևոն Երանոսյանի նկատմամբ խափանման միջոց էր ընտրվել ստորագրությունը երկրից չհեռանալու մասին:
Լևոն Երանոսյանը Հատուկ քննչական ծառայություն է հրավիրվել 2018 թվականի ապրիլի 16-ին և 22-ին, համապատասխանաբար, Բաղրամյան պողոտայում և Արցախի փողոցի սկզբնամասում տեղի ունեցած բախումների ընթացքում հատուկ միջոցներ կիրառելու գործով:

Charges pressed against former commander of Police internal troops of Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 25, ARMENPRESS. The Special Investigation Service of Armenia has pressed charges against former commander of Police internal troops of Armenia, Lieutenant- General Levon Yeranosyan, his lawyer Tigran Safaryan told ARMENPRESS.
“This evening the Special Investigation Service pressed charges against former commander of Police internal troops of Armenia, Lieutenant- General Levon Yeranosyan according to Part 1 and 2 of Article 309 of the Criminal Code (abuse of official powers)”,Safaryan said.
According to him, Yeransoyan has denied giving testimony and denies the accusations.
Earlier, signature on not leaving the country had been chosen as a preventive measure for Yeranosyan.
Yeranosyan was invited to the Special Investigation Service for using special measures during April 16 and 22 on Baghramyan Avenue and Artsakh Street respectively.