Հայտարարվել Է տարվա լավագույն սմարթֆոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աուդիո- եւ վիդեոտեխնիկայի հանդեսների եվրոպական ասոցիացիան (EISA) Huawei P20 Pro-ն ճանաչել Է 2018 թվականի լավագույն սմարթֆոնը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Փորձագետներն այդ սմարթֆոնը «ամենաառաջավորը, ինովացիոնը եւ տեխնիկապես կատարյալն» են համարել շուկայում ներկայացված բոլոր մոդելներից: Հատուկ հիշատակման Է արժանացել Leica-ի արտադրության եռակի խցիկը՝ կարգաբերման եւ օգտատիրոջն օգնելու ինտելեկտուալ համակարգով:
Կազմակերպության ներկայացուցիչները նաեւ հայտարարել են լավագույն բյուջետային հեռախոսը. այն դարձել Է NOA Element N10 մոդելը:
EISA ասոցիացիան միավորում Է եվրոպական 19 երկրների՝ աուդիո- եւ վիդեոտեխնիկայի բնագավառում մասնագիտացած 50 հրատարակություններ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Назван лучший смартфон года
Европейская ассоциация журналов по аудио- и видеотехнике (EISA) назвала Huawei P20 Pro лучшим смартфоном 2018 года, передает Арменпресс со ссылкой на  РИА Новости.
Эксперты посчитали этот смартфон "самым продвинутым, инновационным и технически совершенным" из всех моделей, представленных на рынке. Особого упоминания заслужила тройная камера производства Leica с интеллектуальной системой настройки и помощи пользователю.
Представители организации также определили лучший бюджетный телефон — им стала модель NOA Element N10.
Ассоциация EISA объединяет 50 специализированных изданий по аудио- и видеотехнике из 19 европейских стран.