Ժան-Պոլ Բելմոնդոն կարող Է վերադառնալ կինո. Corse-Matin
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիացի 85-ամյա դերասան Ժան-Պոլ Բելմոնդոն հայտարարել Է, որ պատրաստ Է կրկին աշխատանքի վերադառնալ կինոյում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նա հայտնել Է հարցազրույցում, որը օգոստոսի 13-ին հրապարակվել Է Corse-Matin տարածաշրջանային թերթում: Այժմ Բելմոնդոն հանգստանում Է Կորսիկայի Սեն-Ֆլորան քաղաքում (կղզու հյուսիսային մաս):
«Ներկայում ես ոչ մի տեղ չեմ նկարահանվում, ֆիլմի մասնակցելու շուրջ վերջնական պայմանավորվածություն դեռեւս ձեռք չի բերվել: Բայց ես խորհրդածում եմ մի ամբողջ շարք առաջարկությունների վրա, ինչպես նաեւ հույս ունեմ, որ ինձ նոր առաջարկություններ կարվեն»,-ասել Է Բելմոնդոն: Նա պատասխանել Է հայտնված այն պնդումների վերաբերյալ հարցին, թե ինքը խաղալու Է ռեժիսոր Ֆաբիեն Օնտենիենտեի՝ Ֆրանսիայում լայն ժողովրդականություն վայելող «Քեմպինգ» կինոկատակերգության (2006 թ.) հեղինակի նոր ժապավենում:
«Ես ցանկություն ունեմ նկարահանվել կինոյում. այդ կիրքը, ըստ Էության, երբեք Էլ ինձ չի լքել: Բայց միեւնույն ժամանակ ցանկանում եմ, որ այդ ամենը լինի լավ կազմակերպված»,-նշել Է Բելմոնդոն, ընդգծելով, որ «հավատում Է ապագային», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: Жан-Поль Бельмондо может вернуться к работе в кино
85-летний французский актер Жан-Поль Бельмондо заявил о своей готовности вновь вернуться к работе в кино. Как передает Арменпресс, об этом он сообщил в интервью, опубликованном в понедельник региональной газетой Corse-Matin. Сейчас Бельмондо отдыхает на Корсике, в городе Сен-Флоран (северная часть острова).
"В данное время я нигде не снимаюсь, окончательной договоренности об участии в фильме еще не достигнуто. Но я размышляю над целым рядом предложений, а также надеюсь, что мне будут сделаны новые предложения", - сказал Бельмондо. Он отвечал на вопрос относительно появившихся утверждений о том, что он сыграет в новой ленте режиссера Фабьена Онтеньенте, автора широко популярной во Франции кинокомедии "Кэмпинг" (2006 г.).
"У меня есть желание сниматься в кино, эта страсть, по-существу, никогда меня и не покидала. Но в то же время я хочу, чтобы все это было хорошо организовано", - отметил Бельмондо, подчеркнув, что "верит в будущее".