Խաչատուրովի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցն արգելանք չէ Հայաստանից որոշ ժամանակով բացակայելու համար. ՀՔԾ
Խաչատուրովի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցն արգելանք չէ Հայաստանից
որոշ ժամանակով բացակայելու համար. ՀՔԾ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցն արգելանք չէ, և նա որոշակի ժամանակահատվածով կարող է բացակայել Հայաստանի Հանրապետությունից: Ինչպես «Արմենպրես»-ին փոխանցեցին Հատուկ քննչական ծառայության լրատվական ծառայությունից, վարույթ իրականացնող մարմինն այդ մասին տեղեկացրել է Խաչատուրովին:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1 հոդվածով՝ սահմանադրական կարգը տապալելը: Յուրի Խաչատուրովի նկատմամբ կիրառվել է այլընտրանքային խափանման միջոց՝ գրավ:

Court ruling against indicted CSTO Secretary General is not a ban to his possible departure from Armenia for some time
Court ruling against indicted CSTO Secretary General is not a ban to his possible departure from
Armenia for some time
YEREVAN, AUGUST 2, ARMENPRESS. The court ruling against indicted Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Yuri Khachaturov is not a ban, and he can be absent from Armenia for some time, the Special Investigation Service told Armenpress.
CSTO Secretary General Yuri Khachaturov has been charged under the Article 300.1 of the Criminal Code of Armenia for breaching the constitutional order during the 2008 March 1-2 events. Khachaturov was remanded into custody, but later was released on bail.