Խաչատուրովի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցն արգելանք չէ Հայաստանից որոշ ժամանակով բացակայելու համար. ՀՔԾ
Խաչատուրովի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցն արգելանք չէ Հայաստանից
որոշ ժամանակով բացակայելու համար. ՀՔԾ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցն արգելանք չէ, և նա որոշակի ժամանակահատվածով կարող է բացակայել Հայաստանի Հանրապետությունից: Ինչպես «Արմենպրես»-ին փոխանցեցին Հատուկ քննչական ծառայության լրատվական ծառայությունից, վարույթ իրականացնող մարմինն այդ մասին տեղեկացրել է Խաչատուրովին:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1 հոդվածով՝ սահմանադրական կարգը տապալելը: Յուրի Խաչատուրովի նկատմամբ կիրառվել է այլընտրանքային խափանման միջոց՝ գրավ:

Избранная в отношении Юрия Хачатурова мера пресечения не является препятствием для его кратковременного отсутствия в Армении: ОСС СК Армении
Избранная в отношении Юрия Хачатурова мера пресечения не является препятствием для
его кратковременного отсутствия в Армении: ОСС СК Армении
Избранная в отношении генсека ОДКБ Юрия Хачатурова мера пресечения не является препятствием для его кратковременного отсутствия в Армении, он может выехать из страны на некоторое время.  Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении. Как сказано в сообщении, Хачатурова уведомили об этом.
Позже Юрий Хачатуров был отпущен под залог.
По его словам, события в Армении идут вразрез с заявлениями нового руководства страны об отказе от преследования своих политических предшественников, сообщает РИА Новости. Москва как союзник Еревана всегда была заинтересована в стабильности армянского государства.