Չինաստանն ԱՄՆ-ից ապրանքների համար մաքսեր կսահմանի հուլիսի 6-ի կեսգիշերին. Reuters
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանը ԱՄՆ-ից ապրանքների համար 34 միլիարդ դոլար գումարի առեւտրական մաքսեր կսահմանի սկսած Պեկինի ժամանակով հուլիսի 6-ի կեսգիշերից: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդել Է Reuters գործակալությունը՝ վկայակոչելով աղբյուրներ:
Հունիսին Bloomberg գործակալությունը հաղորդել Է հուլիսի 6-ին ԱՄՆ-ից գյուղատնտեսական ապրանքների, ավտոմոբիլների եւ ծովամթերքի համար 34 միլիարդ դոլար գումարի մաքսեր սահմանելու՝ ՉԺՀ-ի մտադրության մասին: Ըստ որում նշվել Է, որ այդ երկրից այլ կատեգորիայի ապրանքների համար մաքսերի սահմանման ժամկետը հայտնի կլինի ավելի ուշ: Ընդամենը պլանավորում Է սահմանել 50 միլիարդ դոլար գումարի մաքսեր ամերիկյան ապրանքների համար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Reuters: Китай введет пошлины на товары из США в полночь 6 июля
Китай введет торговые пошлины на товары из США на сумму в $34 млрд, начиная с полуночи 6 июля по пекинскому времени. Как передает Арменпресс, об этом сообщило агентство Reuters со ссылкой на источники.
В июне агентство Bloomberg сообщило о намерении КНР ввести пошлины на сумму в $34 млрд 6 июля на сельскохозяйственные товары, автомобили и морепродукты из США. При этом отмечалось, что дата введения пошлин на другие категории товаров из этой страны будет известна позже. Всего планируется установить пошлины на американские товары на сумму в $50 млрд.