«Ֆաստ Կրեդիտ Կապիտալ»-ում կատարված ավազակային հարձակումը բացահայտվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ֆաստ Կրեդիտ Կապիտալ»-ում ՓԲԸ Ավան մասնաճյուղում ապրիլի 2-ին կատարված ավազակային հարձակումը բացահայտվել է: Այս մասին «Արմենպրես»--ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից:
Ոստիկանությունում ապրիլի 2-ին հաղորդում էր ստացվել ատրճանակով և նռնակով զինված, դիմակավորված անհայտ անձի կողմից «Ֆաստ Կրեդիտ Կապիտալ» ՓԲԸ Ավանի մասնաճյուղում ավազակային հարձակում կատարելու և 6.341.000 դրամ հափշտակելու մասին:
Հունիսի 23-ին ժամը 22.30-ին ՀՀ ԱԱԾ և ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ծառայողներին ինքնակամ ներկայացել է 1989 թ. ծնված Հայկ Ա.-ն և հայտնել, որ նշված ավազակային հարձակումը կատարել է ինքը:

Раскрыто разбойное нападение на «Фаст Кредит капитал»
Полиция раскрыла подробности разбойного нападения на ЗАО УКО «Фаст Кредит капитал». Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью полиции Армении.
Как сказано в сообщении, 2-го апреля было получено сообщение о вооруженном нападении неизвестного на филиал организации в общине Аван. Вооруженный пистолетом и гранатой нападавший похитил 6 341 000 драмов (около $13150).
23-го июня Айк А., 1989 года рождения, лично явился к сотрудникам СНБ и полиции управления города Еревана, и признался в совершении разбойного нападения. Айк А. задержан.