FPWC-ն պատրաստակամություն է հայտնել Մանվել Գրիգորյանին պատկանող կենդանիներին տեղափոխել մասնագիտացված տարածք
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԵՐԵՎԱՆ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) պատրաստակամություն է հայտնել իր միջոցներով ԱԺ պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին պատկանող տարածքում պահվող վայրի կենդանատեսակներին անվտանգ տեղափոխել համապատասխան մասնագիտացված տարածք:
Հիմնադրամից «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին, որ կենդանիների բուժզննումից և հիվանդությունների ախտորոշումից հետո կորոշվի նրանց մշտական բնակության վայրը, որը ՀՀ տարածքում կարող է լինել Երևանի կենդանաբանական այգին, Վայրի բնության փրկարար կենտրոնը կամ արտասահմանյան այլ մասնագիտացված կենտրոն՝ ըստ առկա ներուժի:
Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանության հիմնադրամը նշում է, որ վայրի կենդանիների պահումն անհատներին պատկանող տարածքներում պետք է արգելվի օրենքով սահմանված կարգով՝ հաշվի առնելով կենդանու բարեկեցության ապահովման միջազգային նորմերը:

FPWC выразил готовность помочь в перемещении животных Манвела Григоряна, в специализированные заведения
FPWC выразил готовность помочь в перемещении животных Манвела Григоряна, в
специализированные заведения
Фонд по охране диких животных (FPWC) выразил готовность помочь в перемещении животных найденных во владениях Манвела Григоряна, в специализированные заведения. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба Фонда по охране диких животных (FPWC).
Как сказали в Фонде, таким местом может стать Ереванский зоопарк, Центр по спасению животных или другое заведение – в пределах досягаемости.
Фонд по охране диких животных (FPWC) еще раз напоминает, что содержание диких животных в домах или частных вольерах должно быть запрещено законом, исходя из нормативов содержания подобных животных.