Տասից ավելի երկրների ղեկավարներ կմասնակցեն ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացման արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԻՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը այլ պետությունների ղեկավարների հետ միասին հունիսի 14-ին «Լուժնիկի» մարզադաշտում կմասնակցի 2018 թվականի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությանը եւ կդիտի առաջնության մեկնարկային մրցախաղը Ռուսաստանի եւ Սաուդյան Արաբիայի հավաքականների միջեւ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Պլանավորվում Է, որ արարողությանը ներկա կլինեն նաեւ պետությունների ու կառավարությունների այլ ղեկավարներ, մասնավորապես, Աբխազիայի, Բելառուսի, Ադրբեջանի, Բոլիվիայի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Մոլդովայի, Պանամայի, Տաջիկստանի, Ուզբեկստանի, Հարավային Օսիայի, Ռուանդայի նախագահները, Պարագվայի ընտրված նախագահը, Հայաստանի եւ Լիբանանի վարչապետները, Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության գահաժառանգ աարքայազնը, ինչպես նաեւ ԿԺԴՀ-ի Գերագույն ժողովրդական ժողովի նախագահության նախագահը»,-նշել են մամուլի ծառայությունում:
Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը հունիսի 14-ից մինչեւ հուլիսի 15-ը տեղի կունենա ՌԴ-ի 11 քաղաքներում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Heads of over a dozen countries to participate in FIFA World Cup Opening Ceremony in Moscow
YEREVAN, JUNE 13, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin will attend the 2018 FIFA World Cup Opening Ceremony at Moscow’s Luzhniki Stadium on June 14, as well as the tournament’s opening match between Russia and Saudi Arabia, ARMENPRESS reports, citing TASS, the Kremlin press service said in a statement.
"Foreign leaders and top officials are also planned to attend the ceremony, including the presidents of Abkhazia, Azerbaijan, Belarus, Bolivia, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Moldova, Panama, Tajikistan, Uzbekistan, South Ossetia, Rwanda, the president-elect of Paraguay, the prime ministers of Armenia and Lebanon, the Saudi crown prince and the president of the Presidium of the Supreme People's Assembly of North Korea," the statement reads.
The FIFA World Cup, the first-ever hosted by Russia, will be held between June 14 and July 15, 2018, in 11 Russian cities - Moscow, St. Petersburg, Kazan, Nizhny Novgorod, Saransk, Kaliningrad, Volgograd, Yekaterinburg, Samara, Sochi and Rostov-on-Don.