Տասից ավելի երկրների ղեկավարներ կմասնակցեն ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացման արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԻՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը այլ պետությունների ղեկավարների հետ միասին հունիսի 14-ին «Լուժնիկի» մարզադաշտում կմասնակցի 2018 թվականի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությանը եւ կդիտի առաջնության մեկնարկային մրցախաղը Ռուսաստանի եւ Սաուդյան Արաբիայի հավաքականների միջեւ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Պլանավորվում Է, որ արարողությանը ներկա կլինեն նաեւ պետությունների ու կառավարությունների այլ ղեկավարներ, մասնավորապես, Աբխազիայի, Բելառուսի, Ադրբեջանի, Բոլիվիայի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Մոլդովայի, Պանամայի, Տաջիկստանի, Ուզբեկստանի, Հարավային Օսիայի, Ռուանդայի նախագահները, Պարագվայի ընտրված նախագահը, Հայաստանի եւ Լիբանանի վարչապետները, Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության գահաժառանգ աարքայազնը, ինչպես նաեւ ԿԺԴՀ-ի Գերագույն ժողովրդական ժողովի նախագահության նախագահը»,-նշել են մամուլի ծառայությունում:
Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը հունիսի 14-ից մինչեւ հուլիսի 15-ը տեղի կունենա ՌԴ-ի 11 քաղաքներում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Путин и руководители более десяти стран посетят 14 июня открытие ЧМ-2018
Президент РФ Владимир Путин 14 июня на стадионе "Лужники" примет участие в торжественной церемонии открытия чемпионата мира по футболу 2018 и посмотрит стартовый матч чемпионата между сборными командами России и Саудовской Аравии. Об этом сообщила пресс-служба Кремля, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Планируется, что церемонию также посетят другие главы государств и правительств, в частности президенты Абхазии, Азербайджана, Белоруссии, Боливии, Казахстана, Киргизии, Молдавии, Панамы, Таджикистана, Узбекистана, Южной Осетии, Руанды избранный президент Парагвая, премьеры Армения и Ливана, наследный принц Королевства Саудовская Аравия, а также председатель президиума Верховного народного собрания КНДР", - отметили в пресс-службе.
Чемпионат мира по футболу 2018 пройдет в России с 14 июня по 15 июля. Россия в первый раз в своей истории станет страной-хозяйкой мирового первенства по футболу.