Արցախի Նախագահը մի շարք նշանակումներ է կատարել. Գրիգորի Մարտիրոսյանը պետնախարար է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 6-ին ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, համաձայն հրամանագրերի՝
Արայիկ Հարությունյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն։
Գրիգորի Մարտիրոսյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարար՝ ազատվելով Արցախի Հանրապետության ֆինանսների նախարարի պաշտոնից։
Արթուր Հարությունյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ֆինանսների նախարար։
Գեներալ-լեյտենանտ Արշավիր Ղարամյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն
Գնդապետ Սամվել Շահրամանյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն
Գնդապետ Գագիկ Սարգսյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ-պետական պահպանության գլխավոր վարչության պետի պաշտոնից՝ երկարամյա ծառայության կենսաթոշակի անցնելու կապակցությամբ։
Գեներալ-մայոր Կամո Աղաջանյանն ազատվել է Արցախի  Հանրապետության ոստիկանության պետի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
Գնդապետ Իգոր Գրիգորյանը նշանակվել է Արցախի  Հանրապետության ոստիկանության պետ:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանն այցելել է Ազգային անվտանգության ծառայություն եւ աշխատակիցներին ներկայացրել համակարգի նոր ղեկավարին՝ մաղթելով նրան արդյունավետ աշխատանք:
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Արշավիր Ղարամյանին եւ Գագիկ Սարգսյանին երկարամյա ծառայության համար՝ նրանց մաղթելով հաջողություններ:

Президент Республики Арцах подписал ряд указов: Григорий Мартиросян назначен государственным министром
Президент Республики Арцах подписал ряд указов: Григорий Мартиросян назначен
государственным министром
Президент Республики Арцах Бако Саакян 6 июня подписал ряд указов.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, согласно указам:
Араик Арутюнян освобожден от должности государственного министра Республики Арцах в соответствии с собственным заявлением.
Григорий Мартиросян назначен государственным министром Республики Арцах, будучи освобожденным от должности министра финансов Республики Арцах.
Артур Арутюнян назначен министром финансов Республики Арцах.
Генерал-лейтенант Аршавир Гарамян освобожден от должности директора Службы национальной безопасности Республики Арцах в соответствии с собственным заявлением.
Полковник Самвел Шахраманян назначен директором Службы национальной безопасности.
Полковник Гагик Саркисян освобожден от должности заместителя директора - начальника Главного управления государственной охраны Службы национальной безопасности в связи с переходом на пенсию после многолетней службы.
Генерал-майор Камо Агаджанян освобожден от должности начальника Полиции Республики Арцах в соответствии с собственным заявлением.
Полковник Игорь Григорян назначен начальником Полиции Республики Арцах.
В тот же день Президент Саакян посетил Службу национальной безопасности и представил сотрудникам системы нового руководителя, пожелав ему эффективной работы.
Глава государства выразил признательность Аршавиру Гарамяну и Гагику Саркисяну за многолетнюю службу, пожелав им успехов.