Դիրիժոր Վլադիմիր Սպիվակովն ամենահարուստ մշակութային գործիչն Է դարձել Ռուսաստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ռուսաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի» գեղարվեստական ղեկավար Վլադիմիր Սպիվակովը 2017 թվականին ավելի շատ Է վաստակել Է ՌԴ-ի մշակույթի մյուս գործիչներից՝ հայտարարագրելով ավելի քան 82,2 մլն ռուբլի: Համապատասխան տվյալները հրապարակված են Ռուսաստանի մշակույթի նախարարության կայքում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Սպիվակովը որպես սեփականություն ունի նաեւ 2030 եւ 2000 քառակուսի մետր մակերեսով երկու հողատարածք, 76,8 քառակուսի մետր մակերեսով բնակարան, ասված Է հայտարարագրում:
«Նոր Ռուսաստան» սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար Յուրի Բաշմետն անցած տարի վաստակել Է 60,2 մլն ռուբլի, նշվում Է հաղորդագրության մեջ: Նա որպես սեփականություն ունի 5438 քառակուսի մետր մակերեսով հողատարածք, 360 քառակուսի մետր մակերեսով տուն, 118,9 եւ 83,2 քառակուսի մետր մակերեսով երկու բնակարան, ինչպես նաեւ Cadillac DeVille եւ Mercedes-Benz G-Wagen երկու մարդատար ավտոմեքենա:
Առավել մեծ եկամուտ ունեցող մշակույթի գործիչներից մեկն Էլ դարձել Է Ազգերի թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Եվգենի Միրոնովը, որը հայտարարագրել Է 55,5 մլն ռուբլու չափով եկամուտ: «Մոսֆիլմ» կինոկոնցեռնի գլխավոր տնօրեն Կարեն Շախնազարովը վաստակել Է 13,8 մլն ռուբլի, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Дирижер Владимир Спиваков стал самым богатым деятелем культуры за 2017 год
Художественный руководитель "Национального филармонического оркестра России" Владимир Спиваков заработал в 2017 году больше других деятелей культуры РФ, задекларировав более 82,2 миллиона рублей, соответствующие данные опубликованы на сайте министерства культуры России, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
В собственности Спивакова также находятся два земельных участка площадью 2030 и 2000 квадратных метров, квартира площадью 76,8 квадратного метра, говорится в декларации.
Худрук симфонического оркестра "Новая Россия" Юрий Башмет за минувший год заработал 60,2 миллиона рублей, отмечается в сообщении. В его собственности находится земельный участок площадью 5438 квадратных метров, дом площадью 360 квадратных метров, две квартиры площадью 118,9 и 83,2 квадратных метра, а также два автомобиля — легковой Cadillac DeVille и легковой Mercedes-Benz G-Wagen.
Одним из самых высокодоходных деятелей культуры стал худрук театра Наций Евгений Миронов, который задекларировал доход в размере 55,5 миллиона рублей.