Նիկոլաս Քեյջը հայտարարել Է դերասանական կարիերան ավարտելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նիկոլաս Քեյջն ազդարարել Է դերասանի կարիերան ավարտելու մասին. նա ինքն Է ցանկանում ֆիլմեր նկարահանել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է NME-ն: «Ներկայում ես հիմնականում խաղում եմ կինոյում եւ պլանավորում եմ դրանով զբաղվել եւս երեք կամ չորս տարի: Ես կցանկանայի կենտրոնանալ ռեժիսուրայի վրա»,-բացատրել Է Քեյջը:
IMDb կինոռեսուրսի տվյալներով՝ արտիստն զբաղված Է միանգամից յոթ նախագծերում. գլխավոր դերեր Է կատարում հինգ ֆիլմերում եւ մասնակցում Է անիմացիոն երկու ժապավենների հնչյունավորմանը: Քեյջի դեբյուտային եւ միակ ռեժիսորական աշխատանքը «Ժիգալո»-ն Է՝ Ջեյմս Ֆրանկոյի մասնակցությամբ, որն Էկրան Է բարձրացել 2002 թվականին:
54-ամյա Քեյջն իր կարիերայի ընթացքում նկարահանել Է 80-ից ավելի ֆիլմերում: Նա հայտնի Է «Սրտով վայրիները», «Ժայռ», «Առանց դեմքի», «Հրեշտակների քաղաքը», «Քշել 60 վայրկյանում», «Ազգի գանձը» եւ «Մարգարեն» ժապավենները:

Николас Кейдж объявил о завершении актерской карьеры
Николас Кейдж анонсировал окончание карьеры актера, он хочет сам снимать фильмы. Как передает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, об этом сообщает NME.
«В настоящий момент я в основном играю в кино, и я планирую заниматься этим еще три или четыре года. Я хотел бы сфокусироваться на режиссуре», — объяснил Кейдж.
По данным киноресурса IMDb, артист занят сразу в семи проектах — исполняет главные роли в пяти фильмах и участвует в озвучке двух анимационных лент. Дебютная и единственная режиссерская работа Кейджа, «Жиголо» с Джеймсом Франко, вышла на экраны в 2002 году.
За свою карьеру 54-летний Кейдж снялся более чем в 80 фильмах. Он известен по картинам «Дикие сердцем», «Скала», «Без лица», «Город ангелов», «Угнать за 60 секунд», «Сокровище нации» и «Пророк».