ՀՀ ոստիկանության ստորաբաժանումները մեկ օրում բացահայտել են հանցագործության 11 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 16-ից 17-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 11 դեպք։
Բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 4, յուրացման կամ վատնման և խարդախության 2-ական, անձնական ունեցվածքի գողության, խուլիգանության և պաշտոնական կեղծիքի կամ անփութության 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է խարդախության 1 դեպք:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքից, անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, ինչի հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 9-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 11 случаев преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 16 и 17 апреля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 11 случаев преступлений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Республики Армения, в частности, 4 случая причинения телесных повреждений, по 2 случая присвоения или растраты и мошенничества, по 1 случаю кражи личного имущества, хулиганства и служебного подлога или служебной халатности.
За данный период зарегистрирован 1 случай добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыт 1 случай мошенничества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 8 ДТП: 2 человека погибли, 9 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.