Ադրբեջանական զինուժը կրկին կրակոցներ է արձակել Բաղանիսի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական զինուժը ապրիլի 15-ին, ժամը մոտ 14:00-ին Տավուշի մարզի Բաղանիս համայնքի ուղղությամբ կրակ է արձակել:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ շատ երկար չեն կրակել: «Մի քանի օր առաջ, երբ հակառակորդը կրակ արձակեց նույն ուղղությամբ, այդ ժամանակվանից Բաղանիս-Ոսկեպար ճանապարհահատվածը փակ է երթևեկության համար, քանի որ վտանգավոր է: Այդ հատվածում համապատասխան ցուցանշաններ կան` շրջանցելու համար, ուղղակի, երբեմն ժողովուրդը փորձում էր այդպես անցնել»,- ասաց Հովհաննիսյանը և հավելեց, որ կրակոցները եղել են հատուկենտ:
Ադրբեջանի զինված ուժերն ապրիլի 12-ի ուշ երեկոյան կրակ էին բացել Բաղանիսի մոտ գտնվող հայկական քաղաքացիական բեռնատարի վրա։ Մեքենան վնասվել էր, սակայն զոհեր և վիրավորներ չկային: Հայկական ստորաբաժանումները պատասխան կրակով լռեցրել էին հակառակորդին։

Азербайджанские ВС вновь стреляли в направлении Баганиса
15 апреля примерно в 14:00 часов азербайджанские ВС вновь стреляли в направлении общины Баганис Тавушской области.
В беседе с Арменпресс пресс-спикер Минобороны РА Арцрун Ованисян сказал, что стрельба была недолгой.
«Несколько дней назад, когда противник открыл огонь в том же направлении, отрезок дороги Баганис-Воскепар был закрыт, поскольку движение там очень опасно. Там есть объездные пути, просто иногда люди пользовались этим кратчайшим путем», - сказал Ованисян, добавив, что выстрелы были одиночными.
Азербайджанские ВС вечером 12 апреля обстреляли гражданский грузовик близ Баганиса. Обошлось без жертв, машина повреждена. Ответным огнем армянские подразделения заставили противника замолчать.